Sędzia Juszczyszyn dostanie wgląd w tajne listy KRS. Ale uwaga! Kancelaria Sejmu zastawiła na niego pułapkę

0

Agnieszka Kaczmarska z Kancelarii Sejmu nie przyjedzie do Olsztyna, by pokazać w sądzie tajne listy poparcia do KRS. Ale udostępni je sędziemu Juszczyszynowi do wglądu na miejscu w Warszawie już 21 stycznia. Jest tylko jedno “ale”. Kancelaria chce pokazać listy z podpisami obywateli, nie sędziów.

W poniedziałek 13 stycznia Kancelaria Sejmu przysłała do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o przeprowadzenie przez sąd dowodu poprzez przejrzenie oryginałów dokumentów list poparcia do KRS. Sąd wyznaczył oględziny dokumentów na 21 stycznia. Do Warszawy przyjedzie sam sędzia Paweł Juszczyszyn.

To Juszczyszyn 20 listopada, realizując wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wezwał Kancelarię Sejmu do udostępnienia tajnych list poparcia. Spotkały go za to represje – odwołanie z delegacji, zawieszenie, zarzuty dyscyplinarne. Kancelaria Sejmu początkowo odmówiła udostępnienia dokumentów, zasłaniając się przepisami RODO.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.