Tak zakłamują historię “Solidarności”. Skandaliczny materiał TVP o rocznicy Sierpnia.

1

Zbliża się 40. rocznica powstania “Solidarności”. Niestety, prorządowej TVP posłużyła ona do przedstawienia pisowskiej wersji historii, w której głównym bohaterem jest… Lech Kaczyński. Dla Lecha Wałęsy w ogóle zabrakło miejsca. Naprawdę! Tak należy odczytywać skandaliczny materiał, który ukazał się w poniedziałkowych “Wiadomościach” TVP.

40. rocznica powstania ruchu społecznego zostanie uczczona koncertem, który odbędzie się na PGE Narodowym, a który pokaże TVP. Mówił o tym prezes TVP Jacek Kurski. W materiale wypowiedzieli się także obecny przewodniczący “Solidarności” Piotr Duda, znany z pomijania Wałęsy przy każdej możliwej okazji, i wicepremier Jacek Sasin z PiS.

Po czym nastąpiła scena, po której można zaniemówić. – Byli ludzie, którzy walczyli o to, byśmy teraz byli wolni – padła wypowiedź rozmówczyni nagranej na ulicy. I nagle na ekranie pojawiły się archiwalne kadry… z Lechem Kaczyńskim. – Z Lechem Kaczyńskim, Krzysztofem Wyszkowskim, Andrzejem Gwiazdą, wieloma innymi wspaniałymi działaczami… – dopełnił dzieła szef TVP Jacek Kurski.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Nie jestem sympatykiem PiS-u i nie popieram ich wersji tej historii, ale co do Lecha Wałęsy to nie zgadzam się z tym, że jego kontakty i współpraca z SB w latach 1970-76 były czymś, co można tylko domniemywać. To są sprawy udowodnione. W późniejszych latach 80. był on człowiekiem wygodnym dla SB, bo cieszył się dużym zaufaniem społecznym, ale mieli na niego haki, więc można było go szantażować, trzymać na smyczy. Bezpieka wciąż uważała go za swojego człowieka, choć on sam mógł myśleć inaczej. Lista Macierewicza, dokumenty z szafy Kiszczaka, jego zdekompletowana teczka – to fakty rzucające duży cień na jego postawę już w okresie późniejszym, gdy był przywódcą Solidarności i prezydentem Polski. Nie uważam braci Kaczyńskich za bohaterów Sierpnia 80, ale też i samego Lecha Wałęsę. Żaden z nich nie zasługuje na to miano. Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda są według mnie najlepsi z nich wszystkich.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.