Trump przeznaczy 7,2 mld dol. na budowę muru na granicy z Meksykiem

0

Urzędnicy prezydenta Donalda Trumpa potwierdzili doniesienia amerykańskich mediów, w tym dziennika “The Washington Post”. Podkreślili, że ostateczna decyzja o wykorzystaniu po raz po raz kolejny funduszy Pentagonu na budowę muru na granicy z Meksykiem jeszcze nie zapadła.

W ubiegłym roku prezydent Trump po sporze z Kongresem, który spowodował zawieszenie działalności rządu federalnego na 35 dni (był to najdłuższy taki „przestój” w działalności amerykańskiego rządu federalnego w historii) wykorzystał Ustawę o zagrożeniu bezpieczeństwa państwa (National Emergency Act), aby przeznaczyć z budżetu Pentagonu na budowę muru granicznego dodatkowo 3,6 mld. USD.

Fundusze te, w budżecie Pentagonu zapisane na rok budżetowy 2019, były pierwotnie przeznaczone na budowę 127 obiektów militarnych w kraju i za granicą, w tym 700 mln USD na różne projekty Pentagonu w sojuszniczych państwach NATO w Europie.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.