W weekend bardzo niebezpieczna pogoda – uwaga!

0

Uwaga mieszkańcy całego Ontario – nadchodzące burze lodowe mogą spowodować znaczne szkody w niektórych częściach prowincji wskutek zalań i podtopień oraz marznącego deszczu.

„Prawdopodobne są powszechne przerwy w dostawie prądu, szczególnie w obszarach na nieco wyższych wzniesieniach” – powiedział w piątek główny meteorolog Global News Anthony Farnell, wskazując na możliwość wystąpienia „silnej burzy lodowej” na obszarach na północny zachód od Toronto oraz we wschodnim Ontario .

W Greater Toronto Area może spaść około 70 do 90 milimetrów opadów, głównie deszczu. W niektórych obszarach może dojść do powodzi.

„To mniej więcej tyle co łączna suma opadów w styczniu i lutym w typowym roku, a my zobaczymy to w jeden dzień” – powiedział Farnell.

W obszarach takich jak Halton Hills, Caledon, Orangeville, Mount Forest, Półwysep Bruce i we wschodniej części Ontario można spodziewać się nagromadzenia 20 milimetrów lodu wskutek „silnej burzy lodowej”.

Gałęzie drzew i linie energetyczne mogą zostać zerwane w wyniku gromadzenia się na nich pokrywy lodowej.

Hydro One wydał w piątek ostrzeżenie dla swoich klientów za pośrednictwem Twittera.

„W ten weekend spodziewane są silne opady deszczu, śniegu, marznącego deszczu i silne wiatry w różnych częściach Ontario” – czytamy w komunikacie. „Nadal monitorujemy pogodę i przygotowujemy się do mobilizacji załóg, gdy tylko będą one potrzebne”.


Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.