WOŚP w Kanadzie – po raz kolejny gramy pełną parą!!!! Wszystko o akcji i koncercie

8

Jak co roku, setki osób w Kanadzie GRAJĄ w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP), wspierając ją jak potrafią, z całych sił, do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Zapraszamy wszystkich do popierania tej niezwykłej akcji o zasięgu globalnym, jedynej takiej na świecie. W tym roku Jurek Owsiak i WOŚP gra w tym roku aby sfinansować urządzenia ratujące życie dzieciom – stoły operacyjne, aparaty do znieczulenia czy zestawy endoskopowe.

“Gazeta” jest patronem medialnym WOŚP Kanada od samego początku, a ja osobiście od paru lat organizuję i prowadzę koncert we Fregacie, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 12 stycznia. Wstęp wolny – przyprowadzajcie przyjaciół, także kanadyjskich, bo koncert to świetna impreza.   

About the Great Orchestra of Christmas Charity in English:

2019 and 2018

Akcja zbierania $$$ na WOŚP

Jak co roku, WOŚP gra zarówno w czasie akcji zbierania pieniędzy do puszek przysłanych z Polski, z centrali WOŚP (i dokładnie kontrolowanych), jak i w dniu Finału.

Oto wiadomość od naszej Szefowej Sztabu:

Siema, tu sztab Toronto! Już za niecały tydzień gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla dziecięcej medycyny zabiegowej

W tym roku mamy 70 wolontariuszy w Toronto, Mississaudze, Brampton, Windsor, Ottawie, Edmonton i Calgary.  Najmłodsza zarejestrowana wolontariuszka Paula ma 7 lat ale będą z rodzicami kwestować i młodsi. 

Kwestujemy pod Polskim Centrum w Mississaudze, w supermarketach Starski w Mississaudze i w Hamilton, na plazie Wisła. Nasze puszki stoją w polskich sklepach: Benna’s na Roncesvalles, “Odra”, “Jaśwoj”, “Kraków”, “Karpaty”, “EuroFoods”, “Joe&John”,  “Eddie’s”. A także w trzech księgarniach “Pegaz”, w Polimexie na Roncesvalles i w “EuroOptical” w Starsky 2.

Nasi wolontariusze pojawią się w “polskich” miejscach już 10 stycznia, w piątek wieczorem. Najwięcej nas będzie w sobotę i w niedzielę.

W niedzielę, 12 stycznia prosto z kwesty ruszamy do restauracji “Fregata”, gdzie o 15 rozpoczynamy Koncert Finałowy. O koncercie pisze więcej jego organizatorka i prowadząca imprezę Małgorzata P. Bonikowska. Podczas koncertu prowadzimy aukcję przedmiotów artystycznych, biżuterii artystycznej (Anya Bloom), bonów usługowych do salonów fryzjerskich, fotografii artystycznej (Fotografia Boutique i Maggie Habieda), Cedar House Spa. Mamy mnóstwo gadżetów i koszulek WOŚPowych. 

Dzieci znów namalują wielki obraz razem z artystk i wieloletnią nauczycielką plastyki Moniką Krowiak. Ten obraz również zostanie przekazany na aukcję – w zeszłym roku uzyskalismy z aukcji obrazu ponad $1000. 

Zapraszamy serdecznie, czekamy na Was, pokażmy światu, że Polonia jest fajna i nikt nam w tej orkiestrze nie będzie fałszował! 

Ewa Henry-Dawson
Szefowa Sztabu Toronto

TU MOŻNA WPŁACAĆ ONLINE

Przygotowania akcji przez Sztab Toronto:

This slideshow requires JavaScript.

Finał – Niedzielny koncert

Co roku w gościnnej restauracji Fregata w Mississaudze (dziękujemy, Jerry Golec!) odbędzie się koncert finałowy.

W zeszłym roku w sumie w całej akcji zebraliśmy 28 913,65 dolarów oraz w wirtualnej skrzynce – 3 030 złotych.

W koncercie 12 stycznia 2020 roku wystąpią:

• Peter & Ella Farida-Gypsy Muse Duet 

Dynamiczny duet wokalny, który łączy wokal, hiszpańską gitarę i taniec interpretacyjny, wykonując znane utwory w stylu europejskiego kabaretu. W skład Gypsy Muse wchodzą Ella Farida i Peter Mathers – doświadczeni wykonawcy, którzy występowali na wielu imprezach, festiwalach i koncertach. Repertuar ich występów obejmuje muzykę z wielu stron świata śpiewaną w języku angielskim.

This slideshow requires JavaScript.

• Duet Karolina Ingleton i Stella Rezgo

Karolina jest znaną w Polonii i poza nią wokalistką i kompozytorką, która tym razem wystąpi ze swoją przyjaciółką, Stellą Rezgo, znakomitą wokalistką o asyryjskich korzeniach, urodzoną w Gruzji, wychowaną w Rosji i od 1996 roku mieszkającą i tworzącą w Kanadzie. Obie wokalistki są członkiniami wielokulturowego zespołu wokalnego “Voysis”.

This slideshow requires JavaScript.

• Zespół Tetrix

Czworo muzyków, którzy grają i śpiewają lubiane, popularne taneczne rytmy. Ich website.

This slideshow requires JavaScript.

• Zespół “Faza”

Faza występowała na koncercie WOŚP w ubiegłym roku. Znakomici, dynamiczni muzycy rockowi, którzy grają ulubione polskie przeboje.

This slideshow requires JavaScript.

• The Ukrainian Folk

I wisienka na torcie – po raz trzeci wystąpią rewelacyjni i uwielbiani goście z Polski – cudowny zespół polsko-ukraiński, który już trzeci raz porwie publiczność do tańca i wspólnej zabawy.

This slideshow requires JavaScript.

• Arthur Lewinowicz z przyjacielem 

Bardzo bardzo się cieszymy, że nasz Arthur Lewinowicz, chory na raka, wystąpi na koncercie WOŚP we Fregacie, tak jak rok temu. Wykona swoją muzykę, która komponuje z przyjacielem w walce z rakiem.

Oto kilka fotek z ubiegłego koncertu:

This slideshow requires JavaScript.

W “Gazecie” o WOŚP

Strona WOŚP

The Great Orchestra of Christmas Charity

Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

8 Comments

 1. Zawsze bede gral z WOSP ❤️
  Pozdrawiam Wolontarjuszy I Dziekuje I’m Za Ich Prace i Poswiecenie dla dzieci w Polsce
  Jesli potrzebne jest jakas POMOC na rok 2021 to Prosze o kontakt

 2. Krzysztof Karkowski on

  Brawo, że tyle osób angażuje się za granicą w organizowanie od lat WOŚP – to wspaniała akcja, niesamowite efekty i próby zniszczenia jej nie powiodły się przez tyle lat! Grajmy na całym świecie. Brawo, Kanada i nie tylko.

  • Wierzą? Chyba coś się Pani/Panu (anonim) pomyliło Co to ma wspólnego z wiarą??? Wytarczy wejśc do szpitala w Polsce gdzie pełno jest (na szczęście) sprzętu zakupionego z tej najwspanialszej akcji charytatywnej na świecie. A może to pytanie o koncert czy akcję w Toronto? Wystarcz przyjść żeby się przekonać, jak co roku.

 3. Dla Małgosi ogromny szacunek za postawę i zaangażowanie społeczne. Za propagowanie i szerzenie polskości w Kanadzie i każdego roku w WOSP. Wspieranie i udział w tak pięknym celu jakim jest pomaganie innym . Gratulacje

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.