Energa i Enea zawieszają finansowanie projektu Ostrołęka C

0

To jedna z ważniejszych inwestycji rządu określana też “węglowym pomnikiem” PiS. Planowany blok elektrowni na węgiel kamienny w Ostrołęce miał kosztować nas ok. 6 mld zł brutto i zacząć pracę w 2023 r. Jednak państwowe spółki odpowiadające za jego powstanie poinformowały o zawieszeniu finansowania projektu.

 

“Zawieszenie finansowania następuje w szczególności w związku z potrzebą i na czas przeprowadzenia przez sponsorów (spółki Energa i Enea – red.) analiz w zakresie dalszych działań w projekcie, w tym jego dalszego finansowania. Szczegółowy przedmiot, harmonogram oraz sposób przeprowadzenia analiz zostanie uzgodniony przez sponsorów w terminie 10 dni od dnia zawarcia porozumienia. Analizy będą w szczególności dotyczyć parametrów technicznych, technologicznych, ekonomicznych i organizacyjnych projektu” – poinformowano w komunikacie.

W komunikacie przyznano, że do tej pory nie udało się znaleźć dodatkowego inwestora w budowę nowego węglowego bloku w Ostrołęce.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.