Gotowanie, edukacja i śpiew – wszystko razem w Just Be Cooking

0

Przedstawiam Państwu naszą nową współpracowniczkę POLcastu – Marię Różynską i jej przeciekawą inicjatywę kulinarno-artystyczną Just Be Cooking. Maria będzie współpracować z POLcastem i będzie miała swój własny odcinek w każdym odcinku.

Pochodząca z Warszawy Maria dorastała w polskim domu, obserwując, jak jej mama, babcia i prababcia tworzą pyszne, wielkanocne dania kuchni europejskiej, zbierając przez pokolenia wiedzę i przepisy kulinarne. Były to przepisy, o których warto mówić i które Maria chciała rozpowszechnić. Poprzez swoją szkołę kultury kulinarnej Just Be Cooking Maria uczy teraz ludzi, jak przygotowywać tradycyjne potrawy, jednocześnie zapraszając innych kucharzy z różnych kultur, aby robili to samo, przełamując bariery kulturowe i łącząc ludzi poprzez jedzenie i śpiew.

Maria stworzyła w Toronto nowatorski projekt Just Be Cooking – w którym torontończycy (i nie tylko) robią jedzenie (nie tylko polskie) pod fachowym nadzorem, dowiadują się o jego historii i znaczeniu kulturowym, a wszystko słuchając muzyki na żywo. A potem wspólnie ucztują – jedzą potrawy, które ugotowali. Co może być lepszym sposobem na tworzeni się więzi wielokulturowych? Oczywście Maria ma spcjalne miejsce w sercu i w swoim programie dla przysmaków kuchni polskiej.

Posłuchajcie mojej rozmowy z Marią w 70 odcinku POLcastu.

Story: Cooking, teaching and singing – all in one (Episode 70)

Zaraszamy do naszefo crowdfunding – www.mypolcast.com/support

Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.