KRS wystąpi z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa?

0

Szef Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa (ENCJ) w liście wzywa KRS do odpowiedzi na pytania związane z reformą sądownictwa. Chodzi m.in. o sprawę sędziego Macieja Nawackiego. Jeśli organizacja nie będzie usatysfakcjonowana odpowiedzią, Polska może zostać z niej wyrzucona.

– Będziemy się poważnie zastanawiać nad każdym zadanym pytaniem. Gdyby nas wyrzucono z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, na pewno trudno byłoby to uznać za sukces – powiedział w rozmowie z portalem onet.pl Leszek Mazur.

Szef KRS dodał, że być może Rada sama wcześniej wystąpi z organizacji. – Jednak nawet gdyby nas z Europejskiej Sieci wykluczono, ja nie przewiduję jakichś problemów dotyczących międzynarodowego obrotu prawnego czy egzekwowania Europejskich Nakazów Aresztowania. Owszem, pozycja ENCJ jest w UE mocna, ale nie mają bezpośredniego przełożenia na stosowanie prawa w krajach członkowskich – powiedział Mazur.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.