Magda Linette z Rumunką Patricią Tig zagra o finał w Hua Hin

0

Magda Linette idzie jak burza przez turniej WTA na kortach twardych w Hua Hin. W piątek polska tenisistka pokonała niżej notowaną Chinką Xiyu Wang 2:6, 6:3, 6:3 i podobnie jak przed rokiem zameldowała się w półfinale imprezy. Jej kolejną rywalką będzie Rumunka Patricia Maria Tig.

Do piątkowego meczu obie zawodniczki nie straciły seta. Zajmująca 42. miejsce w światowym rankingu Linette pokonała 495. Ukrainkę Katerynę Bondarenko i 106. Chinkę Shuai Peng. W ćwierćfinale przeciwniczką 28-letniej Polki była 18-letnia Xiyu Wang, zwyciężczyni juniorskiego US Open w 2018 roku.

Początek spotkania zdecydowanie należał do nastoletniej Chinki. Rozstawiona z “piątką” Linette została dwa razy przełamana i przegrywała już 0:4. Co prawda szybko odrobiła jedno przełamanie, potem jeszcze zdobyła gema przy swoim podaniu, lecz ostatecznie uległa 2:6.

Później poznanianka grała zdecydowanie lepiej. W drugim secie przegrywała 0:1, jednak zdołała wyjść na prowadzenie 3:1 po asie serwisowym i gemie do zera. W decydującym secie szybko zrobiło się 3:0 i Polka kontrolowała sytuację na korcie. Ostatecznie triumfowała 6:3 i po prawie dwóch godzinach gry awansowała do półfinału. W nim spotka się ze 105. na liście WTA Tig.

Przed rokiem w zawodach w Hua Hin Linette osiągnęła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Ukrainką Dajaną Jastremską. Druga z Polek w tegorocznej edycji imprezy w Tajlandii Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie. Przegrała z kolejną z chińskich tenisistek Qiang Wang (nr 3.) 3:6, 4:6.