Nieruchomości: Rozterki agenta

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Prawie połowa agentów jest zadowolona ze swojej pracy, głównie ze względu na zupełną niezależność: przecież pracujemy dla siebie. Tak wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez jedną z największych firm brokerskich. Sondaż ten przeprowadzono w celu uzyskania informacji o tym, co skłania ludzi do zajmowania się tym zawodem oraz na jakie przeciwności napotykają w momencie budowania swojej kariery.

Wielu badanych stwierdziło, że jest to rodzaj pracy, która przynosi wiele wyzwań, jest bardzo różnorodna, a każdy dzień oraz każda nowa transakcja jest niepowtarzalna. Ponadto, przeprowadzone badania miały za zadanie wypunktowanie trudności, z jakimi agenci się zmagają, właśnie w celu opracowania najlepszego sposobu na ich rozwiązywanie.

W przeprowadzonej ankiecie, ponad 40 procent agentów wymieniło niezależność jako najlepszy powód wybrania tego zawodu. Taka motywacja potwierdzona została przez wybitnego specjalistę-psychologa z uniwersytetu w Kolumbii Brytyjskiej. Podkreślil on, że w obecnych czasach, przy szybko zmieniającym się rynku pracy,  niezależność oraz duży potencjał stanowi doskonałe wyzwanie dla wielu zmotywowanych indywidualności zajmujących się tą profesją.

Ciekawe, że na drugim miejscu jako jeden z motywów wybrania tego zawodu znalazła się „możliwość pomocy innym”, co wybrało aż 38 procent respondentów, a z kolei sukces finansowy był dopiero na trzecim miejscu (13 procent badanych).

34 procent badanych wierzy, że kariera agenta nieruchomości przyniesie ze sobą korzyści materialne oraz dostatnie życie.

Dalsze 21 procent uważa, że da im to możliwość przeżycia atrakcyjnych chwil, spotkania interesujących ludzi oraz zwiedzenia wielu ciekawych nieruchomości i miejsc do mieszkania.

Natomiast 12 procent uważa, że taka wolność w zawodzie pozwoli im bardziej skupić się na swoich sprawach rodzinnych oraz pozwoli poświęcić więcej czasu dzieciom.

Ponad 10 procent uważa, że kariera ta pozwoli im na skupieniu się na dobrym zdrowiu swoim i swojej rodziny.

Inni z kolei wymienili sprawy takie jak bycie dobrym, znajomość i zgłębienie tematu nieruchomości, bycie kreatywnym, a także posiadanie zdolności aktorskich, czy też zdolności dekoratorskich.

Oczywiście badania całego rynku przyniosły inne rezultaty oraz uwidocznienie problemów zawodowych. Wielu agentów, bo prawie 25 procent, boryka się z problemem właściwego ustawienia swojego czasu, a 20 procent twierdzi, że największym problemem jest rozwój swojego biznesu, powiększenie listy klientów, zdobycie odpowiedniej klienteli w specyficznym rynku.

Ciągle zmieniający się rynek, przynoszący ze sobą coraz to nowe wyzwania, wymogi co do pozyskiwania zarówno nowych klientów, jak i coraz ostrzejsze zasady przyznawania pożyczek, są dla wielu bardzo istotnym elementem sukcesu. 

Wielu nowych agentów wkraczających na rynek, bo nawet powyżej 60 procent, chciałoby pracować na początek pod kuratelą innego doświadczonego agenta, najczęściej w formie przynależności do większej grupy tzw. teamu, co dawałoby im szansę nabycia większej pewności siebie oraz odpowiedniego ustawienia w tym bardzo wymagającym zawodzie.

Stres związany z tym zawodem jest na porządku dziennym, a umiejętne radzenie sobie właśnie ze stresem jest przedmiotem wielu badań. 

Badano agentów w wieku od 18. do 65. roku życia.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. 

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każda transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. 

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”, a korzystając z naszej strony internetowej „house4us.ca” macie Państwo bardzo ułatwiony dostęp nie tylko do naszej oferty, lecz również do całego systemu poszukiwań nieruchomości do sprzedaży, z mapą, cenami, wszystkimi niezbędnymi informacjami: prosimy z nich korzystać, jest to usługa zupełnie bezpłatna!

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.