Polonia nie będzie miała senatora. PiS wycofuje się z projektu.

1

PiS wycofuje się z pomysłu zmian w drugiej izbie parlamentu. Zdaniem opozycji nigdy nie zgłaszał go na poważnie – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

– W sytuacji, w jakiej jesteśmy w Senacie, nie podejmuję się żadnej nowej inicjatywy. Nie widzę woli współpracy – mówi “Rzeczpospolitej” wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. O tym, że w Senacie powinni zasiadać przedstawiciele Polonii, już w 2011 r. mówił Michał Dworczyk, ówczesny koordynator kampanii polonijnej PiS, a obecnie minister bez teki.

Podobne obietnice politycy PiS wyjątkowo często składali po zwycięstwie w 2015 r. W 2018 r. na Forum Polonijnym w Krynicy ówczesny marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział złożenie projektu noweli kodeksu wyborczego.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. RYSZARD KOWALOWKA on

    JA CHCE I BEDE SENATOREM W POLSKIM SENACIE. JESTEM OBYWATELWM POLSKI I ZALOZYCIELEM SOLIDARNOSCI W KATOWICACH.WRACAM Z 30 LETNIJ TULACZKI Z KOPENHAGI DO MOJEGO RODZINNEGO KOCHANEGO KRAJU. I ZROBIMY REALIZM ZGODNIE Z PRAWEM I SPRAWIELIWOSCIA
    ( PIS-EM )
    Mgr.inz.ekonomista
    RYSZARD KOWALOWKA

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.