Rekordowo wysoki apartamentowiec – najwyższy w Kanadzie

2

W środę, 12 lutego 2020 r., firma Pinnacle International ogłosiła, że jej najnowszym projekte, jest 95-piętrowy budynek mieszkalny w centrum Toronto.

Ten rekordowej wysokości budynek, zaprojektowany przez Haririego Pontariniego, nazywa się „SkyTower” i będzie to najwyższy budynek mieszkalny jaki kiedykolwiek zbudowano w Kanadzie – wysokości 313 metrów. W SkyTower znajdzie się ponad 800 apartamentów.

Luksusowe mieszkania o powierzchni od 520 do 2300 stóp kwadratowych będą kosztowały od 800 000 dol. 

„Kultowy adres, taki jak One Yonge, wymaga kultowego projektu architektonicznego”, powiedział wiceprezes Pinnacle ds. sprzedaży i marketingu, Anson Kwok. „Wiedzieliśmy, że ta lokalizacja wymaga czegoś eleganckiego i charakterystycznego”.

Oczywiście SkyTower bedzie zapewniał fantastyczne widoki.

Rysunki pokazujące, jak będzie wyglądać SkyTower po ukończeniu, pokazują, jak niesamowicie wysoki będzie ten budynek w stosunku do wieży CN Tower.

SkyTower | Pinnacle International

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

  1. Eugeniusz Henry Yard the First on

    “Luksusowe mieszkania o powierzchni od 520 do 2300 stóp…” ????????

    Szanowna Pani Autorko, od wielu, wielu lat obowiązuje w Toronto, i nie tylko… 🙂 system metryczny. Nie jestem w stanie uwierzyć że Pani będąc – dziennikarką, publicystką, anglistką (doktor językoznawstwa), nauczycielką, autorką książek, działaczką społeczną, współtwórcą i redaktor naczelną http://www.gazetagazeta.com. kochającą pisanie, przyrodę i ludzi… i ssaki, ptaki itp. itd. jakoś – takoś przegapiła ten fakt 🙂

    • Malgorzata P. Bonikowska

      Proszę??? Ojejej, atakuje Pan z grubiej rury…. Otóż, Szanowny Panie, nie podaje się powierzchni lokali w Kanadzie z metrach kwadratowych (poza rządowymi przepisami czasami, ale i nie zawsze: https://www150.statcan.gc.ca/n1/daily-quotidien/190503/dq190503b-eng.htm), niezależnie od tego, że mamy w Kanadzie system metryczny. Stosowany jest powszechnie “imperial system” (poza milami dla wyrażania odległości i prędkości, galonami do benzyny i innych płynów, etc.). Życzę powodzenia jeśli zechce Pan kupić np. rury czy śruby jeśli poda Pan wymiary w milimetrach i centymetrach, a nie calach. Ludzie nadal podają swój wzrost w stopach i calach, kupujemy w funtach i uncjach, niech Pan sobie spojrzy na puszki w sklepach i poczyta, a jak ma Pan wątpliwości co do stóp kwadratowych czy są w użytku, to radzę się trochę rozejrzeć zamiast sugerować, że jestem niedokształcona 🙂 O tym ciekawym dualizmie pisałam kiedys w moim cyklu “Odczarować angielski”, bo to interesujące zjawisko… https://www.buzzbuzzhome.com/ca/skytower-at-pinnacle-one-yonge; https://precondo.ca/prestige-condos-pinnacle-one-yonge/ Kiedy kupowałam dom, nikomu nie przyszłoby do głowy aby podawać jego powierzchnię w metrach kwadratowych. Wielu Kanadyjczyków tego nie “kuma” – dla nich są stopy kwadratowe i tak rozumują. Czy Pan nie mieszka w Kanadzie? Jeśli nie, to OK, ale jeśli tak, to coś Pan przegapił…

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.