Smoleńsk może zaważyć

0
Obecność prezydenta i premiera na miejscu katastrofy – w samym środku kampanii – byłaby ważna. Ale opory Rosjan też można przekuć w sukces. Nic tak nie mobilizuje elektoratu jak wspólny wróg.

Jeszcze półtora tygodnia temu wydawało się, że w kampanii prezydenckiej nikt nie odważy się grać „nutą smoleńską”. Kiedy dzień po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów Szymon Hołownia pokazał spot, w którym wystąpił na tle brzozy, a na ekranie pojawił się papierowy samolot, oburzyła się lewa i prawa strona sceny politycznej. Hołownia się pokajał, przeprosił tych, którzy poczuli się urażeni, i zapewnił, że przez myśl mu nie przeszło, by naigrawać się z katastrofy smoleńskiej.

A jednak wszystko wskazuje na to, że temat Smoleńska będzie w tej kampanii jednym z istotniejszych. Dobrze rozegrany, może być jednym z ważniejszych punktów przesłania Andrzeja Dudy. Tyle tylko, że prezydent nie może przegiąć.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.