Środkowoeuropejskie stolice proszą Unię o fundusze na walkę z populizmem ich własnych rządów

0

Liberalni burmistrzowie Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy zaproponowali Brukseli: dajcie nam pieniądze na walkę z populizmem. Zawiązali “Pakt Wolnych Miast”, przedstawiając się jako partnerzy Unii, alternatywni wobec rządów w swoich krajach, które w ostatnich latach coraz częściej są uznawane za nacjonalistyczne i wchodzą w spory z różnymi instytucjami UE, piszą Lili Bayer i Siegfried Mortkowitz z POLITICO.

Burmistrzowie i prezydenci z czterech stolic krajów Grupy Wyszehradzkiej – Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy – wśród nich Rafał Trzaskowski, są dzisiaj w Brukseli, by lobbować o przekazanie dodatkowych funduszy ich miastom, na wsparcie ich walki o lokalne budżety z krajowymi rządami.

Kiedy przed specjalnym szczytem przywódców UE nasila się rywalizacja o kształt kolejnego siedmioletniego budżetu Wspólnoty, burmistrzowie jasno dają do zrozumienia, że nie chcą być postrzegani jedynie jako typowi przedstawiciele unijnych wartości.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.