Wszedłem w buty filmowca

0

“To jest inny świat. Wożą cię samochodami, dziennikarze chcą z tobą rozmawiać. Nagle wszedłem w buty filmowca” – mówi Mariusz Wilczyński, autor jedynej w pełni polskiej produkcji na Berlinale.

Animowany, pełnometrażowy film Mariusza Wilczyńskiego pt. „Zabij to i wyjedź z tego miasta“ walczył o Niedźwiedzia w nowej sekcji festiwalu – „Encounters“. „Zaskoczyły mnie świetne zagraniczne recenzje. Nie marzyłem o nich w najśmielszych snach. Najbardziej jednak cieszę się z tego, że po obejrzeniu tego filmu wiele osób na festiwalu mówiło mi: pierwszą rzeczą, jaką zrobię, będzie odwiedzenie mojego starego ojca czy matki. To dla mnie największa nagroda“ – mówi Grażynie Słomce reżyser animacji, której bohaterom głosu użyczyli m.in. Andrzej Wajda, Gustaw Holoubek i Irena Kwiatkowska. „Energia i doświadczenie tych osób podpowiedziały mi cechy charakterologiczne, które powinieniem uzględnić przy rysowaniu“ – dodaje artysta, z którym o filmie i sukcesie medialnym na Berlinale  rozmawia Grażyna Słomka.

POSŁUCHAJ tej rozmowy

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.