Największy dzienny wzrost przypadków w Ontario i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (20 marca)

0

W kolejnych artykułach CODZIENNIE podajemy najnowsze informacje o COVID-19. 

W kategorii “KORONAWIRUS COVID-19” można przeczytać wszystko, co trzeba wiedzieć o wirusie.

________________________________________

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Obejrzyj świetne wideo – wyjaśnia jak działa COVID-19 i co można zrobić

Oto najnowsze informacje z 19 marca:

Kanada – 1 085 przypadki (wczoraj 873)

• Stan z godziny 18.40 (EST):

1085 potwierdzonych i domniemanych przypadków w Kanadzie (41 domniemanych, 1044 potwierdzonych, w tym 12 zgonów, 11 przypadków rozwiązanych).

Kolumbia Brytyjska: 348 potwierdzonych (w tym osiem zgonów, pięć przypadków rozwiązanych)
Ontario: 318 potwierdzonych (w tym dwie zgony, pięć przypadków rozwiązanych)
Alberta: 195 potwierdzonych (w tym jeden zgon)
Quebec: 139 potwierdzonych (w tym jeden zgon, jeden przypadekrozwiązany)
Saskatchewan: 8 potwierdzonych, 18 przypuszczalnych
Manitoba: 9 potwierdzonych, osiem przypuszczalnych
Nowa Szkocja: 5 potwierdzonych, 10 przypuszczalnych
Nowy Brunszwik: 7 potwierdzonych, cztery przypuszczalne

Kanadyjczycy poddani kwarantannie w CFB Trenton: 10 potwierdzonych
Nowa Fundlandia i Labrador: 3 potwierdzone, 1 przypuszczalny
Wyspa Księcia Edwarda: 2 potwierdzone
Terytoria: brak potwierdzonych przypadków

• Dr Eileen de Villa, oficer medyczna Toronto, zdecydowanie wzywa wszystkich wracających z podróży w marcu do izolacji na 14 dni, nawet jeśli nie mają objawów.

• Dr David Williams, główny oficer medyczny Ontario, mówi, że od rodziców zależy ocena ryzyka i decyzja czy pozwolą dzieciom bawić się na placach zabaw, ponieważ dzieci często dotykają rękami twarzy.

• Główne linie lotnicze w Kanadzie są stosunkowo dobrze przygotowane, by przetrwać kryzys finansowy wywołaną pandemią COVID-19, ale regionalni przewoźnicy mogą mieć trudności z utrzymaniem się na powierzchni.

Air Canada, która zwalnia czasowo ponad 5100 pracowników i zawiesza większość swoich  zagranicznych tras do końca miesiąca, ma rezerwę 7,3 miliarda dolarów, na której można polegać – więcej niż najbardziej rentowny amerykański przewoźnik, Delta Air Lines.

Linia WestJet Airlines Ltd. zmniejszyła o połowę loty krajowe i odwołała wszystkie trasy zagraniczne i amerykańskie na 30 dni. Przewoźnik ma kwartalne zyski przez 14 lat z rzędu, z wyjątkiem jednego kwartału w 2018 r. Kiedy wykupił ją Onex Corp. w grudniu, wycofano spółkę z giełdy w Toronto.

• Minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair poinformował, że Kanadyjczycy i Amerykanie drastycznie zmniejszyli przejścia graniczne, nawet zanim zamknięto granicę między Kanada a USA.

Blair dodaje, że każdy przekraczający granicę kanadyjską z dala od oficjalnego przejścia, w tym osoby przekraczające granicę w celu ubiegania się o azyl, zostaną zawrócone do Stanów Zjednoczonych.

Ograniczenie będzie obowiązywać tylko przez 30 dni, ale może zostać przedłużone, jeśli będzie nadal potrzebne za miesiąc.

Blair mówi, że ludzie, którzy niedawno przybyli do Kanady, aby złożyć wnioski jako uchodźcy, będą mogli to zrobić, ale będą trzymani w izolacji przez 14 dni.

• Władze miasta Toronto zezwalają na 60 dni opóźnień w opłacaniu podatków od nieruchomości, rachunków za wodę i odpady.

Firmy otrzymują również 30-dniowe przedłużenie okresu ogłoszonego na początku tego tygodnia. 

• Linia Air Canada tymczasowo zwalnia ponad 5000 pracowników w całym kraju – 3600 pracowników Air Canada i 1549 pracowników Air Canada Rouge. 

ONTARIO

USA

• Gubernator stamu Nowy Jork Andrew Cuomo powiedział w piątek, że nakazuje wszystkim pracownikom niezakwalifikowanym jako niezbędni, aby pozostali w domu, i zabrania spotkań i zgromadzeń na terenie całego stanu.

Gubernator podjął te drastyczne działania, ponieważ potwierdzone przypadki w stanie Nowy Jork wzrosły do ponad 7 000. Cuomo poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 35. Johns Hopkins University, który monitoruje liczbę zgonów na całym świecie, podaje liczbę ofiar śmiertelnych jako 38.

Cuomo nakazał również, aby wszyscy ludzie trzymali się co najmniej sześć stóp (około dwóch metrów) od innych ludzi, gdy są w miejcach publicznych.

Zasady wejdą w życie w niedzielę wieczorem.

Na świecie

• Sześć nowych krajów / terytoriów / obszarów (region afrykański – 2, obu Ameryk – 2 oraz region zachodniego Pacyfiku – 2) zgłosiło przypadki COVID-19.

 

• WHO nawiązał współpracę z WhatsApp i Facebookiem w celu uruchomienia usługi powiadamiania o komunikatach – WHO Health Alerts. Ta usługa zapewni najnowsze wiadomości i informacje na temat COVID-19, w tym szczegółowe informacje na temat objawów i tego, jak ludzie mogą się chronić. Usługa Health Alert jest teraz dostępna w języku angielskim i zostanie wprowadzona w innych językach w przyszłym tygodniu. Aby uzyskać do niej dostęp, wyślij słowo „Hi” na następujący numer WhatsApp: +41 798 931 892.

• Pierwsze badanie szczepionek rozpoczęło się zaledwie 60 dni po udostępnieniu sekwencji genetycznej wirusa przez Chiny. To niesamowite osiągnięcie. Aby przekonać się, które terapie są najbardziej skuteczne, WHO i jej partnerzy organizują duże międzynarodowe badanie o nazwie Solidarity Trial w wielu krajach w celu porównania różnych metod leczenia.

Stan na godzinę 21.03:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 29 646  (wczoraj 26 774)

Wzrost liczby zgonów o  1 442 (wczoraj o 1 137).

•••

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE – porównaj dane liczbowe z dnia na dzień:

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.