Tańsza energia, zamknięte kościoły i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (24 marca)

0

W kolejnych artykułach CODZIENNIE podajemy najnowsze informacje o COVID-19. 

W kategorii “KORONAWIRUS COVID-19” można przeczytać wszystko, co trzeba wiedzieć o wirusie.

Apel kanadyjskich ekspertów polskiego pochodzenia do Polonii –

jak każdy może pomóc ustrzec się przed tragedią

________________________________________

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

System pomocy rządowej

Oto najnowsze informacje z 24 marca:

Kanada –  2 780 przypadków (wczoraj 2 091)

Ogółem: 2780 (30 przypuszczalnych: 2750 potwierdzonych, w tym 26 zgonów, 182 przypadków rozwiązanych)

Quebec: 1013 przypadków potwierdzonych (w tym 4 zgony, 1 przypadek rozwiązany)
Kolumbia Brytyjska: potwierdzonych 617 (w tym 13 zgonów, 173 rozwiązanych)
Ontario: 588 potwierdzonych (w tym 7 zgonów, 8 rozwiązanych)
Alberta: 358 potwierdzonych (w tym 1 śmierć)
Saskatchewan: 72 potwierdzone
Nowa Szkocja: 51 potwierdzonych
Nowa Fundlandia i Labrador: 4 potwierdzone, 20 przypuszczalnie
Manitoba: 11 potwierdzonych, 10 przypuszczalnych
Nowy Brunszwik: 17 potwierdzone
Kanadyjczycy poddani kwarantannie w CFB Trenton: 13 potwierdzonych
Wyspa Księcia Edwarda: 3 potwierdzone
Terytoria Północno-Zachodnie: 3 przypadki potwierdzone

Znakomite wykresy codzienne

31 pracowników służby zdrowia w Ontario jest zarażonych COVID-19. 

Co nowego?

Toronto 
• W przypadku właścicieli nieruchomości, którzy złożyli czeki postdatowane na nadchodzące raty podatku od nieruchomości, czeki te będą trzymane i realizowane dopiero po 60 dniach od pierwotnego terminu płatności raty – na przykład czeki postdatowane na ratę 1 kwietnia będą zostanie zrealizowany 1 czerwca, a na 1 maja zostaną zrealizowane w dniu 2 lipca 2020 r. Wszelkie inne kotrzymane przed 1 maja 2020 r. będą trzymane bez realizowania przez 60 dni od daty czeku. przed zrealizowaniem.
• Pełna lista ulg dla osób fizycznych i rodzin dotyczących wydłużonych terminów opłaty podatku od nieruchomości i rachunku za usługi komunalne, a także programów pomocy finansowej, które mogłyby pomóc w opłaceniu rachunków: https://www.toronto.ca/home/covid-19/economic-support-recovery/economic-support-recovery-for-individuals-families/
 
Ontario
• Rząd prowincji opublikował listę niezbędnych firm, które mogą kontynuować działalność w tym czasie: https://www.ontario.ca/page/list-essential-workplaces
• Rząd prowincji wydał nowe zarządzenie na podstawie Deklaracji stanu wyjątkowego z 17 marca 2020 r., aby zapewnić bezpieczeństwo personelu, wolontariuszy i mieszkańców w domach opieki długoterminowej. Aby uzyskać pełną listę środków, kliknij ten link: https://news.ontario.ca/mltc/en/2020/03/ontario-implements-enhanced-measures-to-protect-the-safety-of-residents-in-long-term-care-homes.html Domy opieki długoterminowej nadal ograniczają nie uważane za niezbędne wizyty i aktywnie monitorują gości, personel, studentów, wolontariuszy, mieszkańców przeprowadzających się do domu opieki długoterminowej oraz mieszkańców powracających do domu opieki długoterminowej. Dyrektor medyczny wydał także nową dyrektywę, która zabrania mieszkańcom opuszczania domu na krótkie wizyty u rodzin i przyjaciół. 
Ceny energii. Rząd prowincji zapewnia natychmiastową ulgę w wysokości opłat za energię elektryczną rodzinom, małym przedsiębiorstwom i gospodarstwom: na okres 45 dni stawki przez całą dobę wyniosą 10,1 ¢ / kWh 27 dni w tygodniu. Rabat zostanie automatycznie zastosowany do rachunków za energię elektryczną bez potrzeby wypełniania formularza wniosku przez klientów. Więcej.
• Tribunals Ontario poinformował, że „Żadne nowe nakazy eksmisji nie będą wydawane do odwołania”. Nawet jeśli wynajmujący lokal powiadomi o tym lokatora na piśmie, lokator nie musi się wyprowadzać.

Kanada
• Izba Gmin zebrała się dziś, aby uchwalić ustawy dotyczące sytuacji nadzwyczajnej. Premier uzyskał poparcie opozycji, aby zapewnić uchwalenie tego projektu.
• Loty z Maroka, Peru, Panamy, Tunezji, Ukrainy, Salwadoru, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu i Hiszpanii powinny przylecieć w najbliższych dniach.
• Po rozmowie z premierami wszystkich prowincji rząd federalny zdecydował, że nie trzeba jeszcze wszczynać Emergencies Act – ustawy o sytuacjach kryzysowych. Rząd federalny i prowincje będą współpracować, aby zapewnić, że każda prowincja ma wystarczającą ilość środków medycznych, aby zaspokoić popyt.

•••

• Kościoły katolickie w Toronto zostaną natychmiast zamknięte w związku z pandemią COVID-19. Kardynał Thomas Collins z Archidiecezji Toronto powiedział swoim kapłanom, aby zamknęli drzwi kościołów w mieście po tym, jak Ontario uznało miejsca kultu za niekwalifikujące się jako niezbędne. Msze będą odprawiane, ale bez wiernych w kościołach, w tym takżew Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną.

• WestJet jest najnowszą dużą firmą, która ogłosiła zwolnienia – ​​6900 pracowników otrzymało zawiadomienia zarówno o dobrowolnych, jak i wymuszonych urlopach. Linia lotnicza zatrudniała około 14 000 pracowników. Pierwsza fala zwolnień przewidziana jest na środę, a druga na 1 kwietnia. Firma z siedzibą w Calgary odwołała wszystkie loty międzynarodowe na 30 dni i, podobnie jak Air Canada, poważnie zmniejszyła liczbę połączeń krajowych.

• Około 600 pilotów Air Canada w najbliższych miesiącach po∆dzie na bezpłatny urlop. Wcześniej firma zwolniła ponad 80 procent swoich pracowników kontraktowych i wprowadziła zamrożenie zatrudnienia. Były to dodatkowe środki poza zawieszeniem lotów międzynarodowych i transgranicznych. Członkowie zarządu linii lotniczej również zgodzili się na obliżenie swojego wynagrodzenia o 50%, podczas gdy wiceprezydenci i dyrektorzy o 25%. Na początku tego tygodnia linia Transat AT ogłosiła, że zwalnia 3600 pracowników. W ubiegłym tygodniu linia Air Canada ogłosiła, że ponad 5000 pracowników straci pracę z powodu koronawirusa.

• Parks Canada zawiesza dostęp pojazdów do wszystkich parków narodowych, miejsc historycznych i obszarów ochrony morskiej do odwołania. Wszystkie parkingi w parkach Parks Canada zostaną zamknięte. W ubiegłym tygodniu zamknięto wszystkie usługi dla odwiedzających, w tym toalety, po gwałtownym wzroście liczby odwiedzających w ostatni weekend.

Na świecie

• Cztery nowe kraje / terytoria / obszary z regionu Azji Południowo-Wschodniej – 1 i Regionu Ameryk – 3 zgłosiły przypadki COVID-19.

• Aplikacja WHO WhatsApp Health Alert ma 10 milionów użytkowników od uruchomienia jej w piątek, a COVID-19 Solidarity Response Fund zebrał ponad 70 milionów USD w ciągu zaledwie 10 dni.

Stan na godzinę 19.41:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 39 365 (wczoraj 46 024).

Wzrost liczby zgonów o 2 110 (wczoraj o 2 015).

•••

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE – porównaj dane liczbowe z dnia na dzień:

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Obejrzyj świetne wideo – wyjaśnia jak działa COVID-19 i co można zrobić

Canada’s COVID-19 Economic Response Plan: Support for Canadians and Businesses

NOWY CYKL “Gazety”:

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2)

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.