Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia.

0

Rząd zaostrza kwarantannę w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak nie ulec panice w obliczu nowych zarządzeń, w jeszcze większym zamknięciu? Kilka rad na najbliższy czas przekazała nam psycholożka Aleksanda Szlachta z inicjatywy “Psychologowie dla społeczeństwa”.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski na wspólnej konferencji prasowej zapowiedzieli wprowadzenie nowych ograniczeń. Walka z epidemią koronawirusa wkracza w kolejną fazę. – Ta sytuacja wymaga od nas ogromnej dyscypliny – podkreślił premier.

Nowe rozporządzenie odczuje każdy z nas. To tymczasowy koniec spotkań ze znajomymi na bulwarach, wyjść z dziećmi na place zabaw i grilli w parkach. Z domu będziemy mogli wyjść tylko po to, aby załatwić niezbędne sprawy – pójść do apteki, do sklepu czy na spacer z psem. Zakazane zostaną wszystkie zgromadzenia powyżej dwóch osób, ograniczenia obejmą również transport publiczny.

WIĘCEJ

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.