Morawiecki troszczy się bardziej o Dudę niż Polaków

0

USA dogania Włochy i Chiny, tylko w Nowym Jorku wirus dopadł 25 tys. osób, ale Trump swoje: „Co roku tracimy setki tysięcy ludzi z powodu grypy i nie wyłączamy państwa”. W Polsce rząd z troską zamyka nas w domach (słusznie), ale nie widzi przeszkód, by miliony poszły do urn 10 maja. 900 zakażonych, 10 ofiar, a może więcej, bo nie badają post mortem. Czemu?

Cały świat zamyka się przed koronawirusem, zamyka się i Polska. Jak obliczała we wtorek 24 marca 2020 rano agencja Associated Press, jedna piąta ludności świata musi ograniczać wyjścia i kontakty. Do krajów, gdzie ograniczenia są najsurowsze, dołączyła Polska.

Jest w tym uzasadnionym programie prewencji poważna luka – rząd upiera się przy przeprowadzeniu wyborów prezydenckich 10 maja. „PiS przeprowadzi wybory nawet gdyby miał w nich zagłosować tylko Jarosław Kaczyński” – pisał w OKO.press Michał Danielewski. Kaczyński w wywiadzie dla RMF FM zaproponował, by przychodzić do wyborców hospitalizowanych lub w kwarantannie z urną.

WIĘCEJ

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.