Nowe przypadki w Ontario – codzienne uaktualnienia “Gazety” (8 marca)

0

W kolejnych artykułach CODZIENNIE podawać będziemy najnowsze informacje o COVID-19. 

Stworzyliśmy w “Gazecie” osobną kategorię “KORONAWIRUS COVID-19”, gdzie mogą Państwo przeczytać wszystko, co warto wiedzieć o wirusie.

W Ontario potwierdzono w niedzielę cztery kolejne pozytywne przypadki COVID-19.

W niedzielnę w nocy urzędnicy Peel zgłosili trzeci pozytywny przypadek w tym regionie – mężczyznę po pięćdziesiątce, który wrócił z Niemiec 7 marca. Został zdiagnozowany w szpitalu w Brampton i pozwolono mu wrócić do domu, gdzie przebywa obecnie w izolacji.

Wcześniej wieczorem potwierdzono dwa dodatkowe przypadki – kobietę w wieku 60 lat, która wróciła z Francji 2 marca i mężczyznę w wieku 60 lat, który wrócił z Waszyngtonu 3 marca.

Kobieta była leczona w szpitalu w Scarborough, a mężczyzna w szpitalu w Nowym Jorku. Obaj pacjenci są teraz w izolacji.

Wcześniej tego dnia prowincja potwierdziła, że ​​kobieta po czterdziestce, która wróciła do Toronto 2 marca po podróży do Kolorado, jest zarażona.

Te cztery nowe przypadki zwiększają liczbę potwierdzonych pacjentów z koronawirusem w Ontario do 32. Prowincja podała, że ​​w czterech przypadkach pacjenci zostali wyleczeni.

Ministerstwo twierdzi, że wirus COVID-19 nadal nie krąży lokalnie, ale urzędnicy aktywnie pracują, aby przygotować się na potencjalne lokalne rozprzestrzenienie się choroby.

„Wszystkie przepisy są dokładnie przestrzegane, a ryzyko dla mieszkańców Ontario pozostaje niskie”, podano.

DANE NA 8 MARCA WIECZOREM:

• Łącznie w Kanadzie jest 67 przypadków nowego koronawirusa – 32 w Ontario. Cztery z 29 przypadków w Ontario zostały rozwiązane.
• Liczba przypadków w Ontario jest wymieniona na stronie zdrowia rządu Ontario.
• Liczba globalnych przypadków i przypadków w Kanadzie, według prowincji lub terytorium, jest wymieniona na stronie zdrowia publicznego w Kanadzie.
• Światowa Organizacja Zdrowia ma codzienny raport zawierający wszystkie podejrzane i potwierdzone przypadki na świecie:

____________________________

8 nowych krajów / terytoriów / obszarów (Bułgaria, Kostaryka, Wyspy Owcze, Gujana Francuska, Malediwy, Malta, Martynika i Republika Mołdowy) zgłosiły przypadki COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponad 100 krajów zgłosiło obecnie potwierdzone laboratoryjnie przypadki COVID-19.

MAPA – Ile jest zgonów, ile zachorowań, ile wyzdrowień – tu dane na bieżąco

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.