Obraz dramatu w szpitalach. Apele do rządu i do mieszkańców.

1

Rząd w mediach deklaruje dowiezienie sprzętu i materiałów ochronnych, obiecuje pomoc, ale dyrektorzy szpitali mówią “sprawdzam”. Tym razem zrobili to szefowie placówek w Krakowie i Częstochowie. Sytuacja obu szpitali jest dramatyczna. Brakuje środków do dezynfekcji i ochrony osobistej lekarzy.

– Tak możemy pracować tylko do dzisiejszego wieczora. Dwoimy się i troimy, żeby zdobyć maski chirurgiczne, aby móc zabezpieczyć personel – powiedział RMF FM dyrektor szpitala imienia Stefana Żeromskiego w Krakowie Jerzy Friediger. Dodał, że poinformował już wojewodę, jak ubogie są ostatnie dostawy z Agencji Rezerw Materiałowych. 

Szpital apeluje o pomoc do rządu i wszystkich możliwych dostawców pakietów ochronnych. To właśnie w krakowskiej placówce leży jedyny w Małopolsce pacjent zakażony koronawirusem. Wydaje się jednak, że sytuacja poważniejsza jest w Częstochowie. Tam dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie zwrócił się o pomoc już nie do władz, a do mieszkańców.

WIĘCEJ

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

 

Poleć:

O Autorze:

1 Comment

  1. Tak się dzieje kiedy nie ma wizji. Kto produkuje środki dezynfekujące, maseczki, sprzęt medyczny? Jeśli nie ma producenta w Polsce to szpitale, ludzie i cały kraj jest w zagrożeniu. Potrzeba zmian w sposobie myślenia i planowania.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.