ONZ, WHO i UNICEF ogłosiły Globalny Plan Działań

0

COVID-19 zagraża całej ludzkości i dlatego cała ludzkość musi z nim walczyć. Reakcja pojedynczych krajów nie wystarczy – powiedział sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) António Guterres. ONZ, WHO i UNICEF ogłosiły w środę Globalny Plan Działań Humanitarnych o wartości dwóch miliardów dolarów. Plan zakłada pomoc w walce z pandemią COVID-19 w 51 najuboższych krajach świata na terenie: Ameryki Południowej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, ponad 100 milionom ludzi.

Dyrektor generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, zwrócił uwagę na to, że pandemia COVID-19 przyspieszyła w ciągu ostatnich dwóch tygodni. – I choć COVID-19 jest zagrożeniem dla ludzi na całym świecie, to, co jest najważniejsze, najbardziej niepokojące, to niebezpieczeństwo, jakie wirus stanowi dla ludzi już dotkniętych kryzysem. Ludzie i społeczności, które są już dotknięte przez konflikty, wysiedlenia, kryzys klimatyczny lub epidemie innych chorób, to te, które musimy potraktować priorytetowo – tłumaczył.

– COVID-19 zagraża całej ludzkości i dlatego cała ludzkość musi z nim walczyć. Reakcja pojedynczych krajów nie wystarczy. Teraz musimy przyjść z pomocą tym najbardziej zagrożonym – milionom ludzi, którzy nie są w stanie ochronić samych siebie – mówił sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) António Guterres. – Jest to kwestia ludzkiej solidarności. Ma to również kluczowe znaczenie w walce z wirusem – dodał.

WIĘCEJ

Inne artykuły o COVID-19

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.