Projekt z Trójmiasta niesie się na cały świat”. Zhakujmy razem tę pandemię”,

0

Pomysł narodził się w Trójmieście i w dobie pandemii koronawirusa sprawdza się doskonale. Pierwsze firmy (np. w Hiszpanii) zaczęły już produkcje plastikowych przyłbic, a sprzęt trafił do tamtejszych lekarzy. – Zainteresowanie jest również ogromne w Polsce, co chwilę odbieram telefony, dzwonią szpitale, przedsiębiorcy, ale i gabinety dentystyczne – mówi Onetowi Mateusz Dyrda ze stowarzyszenia Robotyków SKALP. W Polsce też już są konkretne efekty.

Ich innowacja jest rewolucyjna, bo potrafi zaoszczędzić mnóstwo czasu. – W naszym projekcie wyeliminowaliśmy elementy 3D, dlatego wszystko trwa dużo szybciej. Jedna drukarka 3D wyprodukuje w ciągu 10 godzin cztery przyłbice.

Jeden ploter laserowy w tym samym czasie zrobi kilkaset takich tarcz – mówi Onetowi gdańszczanin Mateusz Dyrda ze stowarzyszenia Robotyków SKALP i przedstawiciel pracowni FabLab Trójmiasto, która działa na terenie gdyńskiej tuBazy w Kolibkach.

WIĘCEJ

Inne artykuły o COVID-19

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.