Przypadki w Kanadzie – pół na pół

0

Dr Theresa Tam, kanadyjska dyrektor ds. zdrowia publicznego, twierdzi, że obecnie istnieje prawie równa liczba przypadków koronawirusa związanych z podróżami i przypadków zakażeń wskutek kontaktów społecznych w Kanadzie.

Dr Theresa Tam powiedziała we wtorek na konferencji prasowej, że ponad 120 000 osób zostało przebadanych na obecność COVID-19 w Kanadzie, średnio około 10 000 dziennie.

Spośród przypadków, w których wynik testu jest pozytywny, około połowa jest rozpowszechniona poprzez kontakty w społeczności.

W kraju jest obecnie 2176 potwierdzonych przypadków, w tym 25 zgonów.

Tam dodała, że 220 pasażerów ze statku wycieczkowego Grand Princess, którzy są wolni od symptomów po 14-dniowej kwarantannie, zwolniono we wtorek z bazy CFB Trenton.

Inni pasażerowie, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa, pozostaną w Trenton dłużej, wraz z osobami bezobjawowymi, z którymi się kontaktowali i których okres kwarantanny został właśnie przedłużony.

Tam powtórzył, że każdy, kto podróżował poza Kanadę, musi izolować się przez 14 dni, nawet jeśli nie wykazuje objawów.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.