Rekordowy dotychczas przyrost zachorowań, co zamknięte i odwołana oraz inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (15 marca)

0

W kolejnych artykułach CODZIENNIE podawać będziemy najnowsze informacje o COVID-19. 

Stworzyliśmy w “Gazecie” osobną kategorię “KORONAWIRUS COVID-19”, gdzie mogą Państwo przeczytać wszystko, co warto wiedzieć o wirusie.

________________________________________

Oto najnowsze dane z dnia 15 marca:

Kanada 

• Naczelny lekarz Alberty, dr Deena Hinshaw, potwierdziła podczas popołudniowej konferencji prasowej, że w prowincji jest 17 nowych przypadków COVID-19, co daje w sumie 56. Dr Hinshaw powiedziała, że niektóre nie są związane z podróżami, co wskazuje na możliwość rozprzestrzeniania się wirusa wśród lokalnej społeczności.

• Premier Alberty Jason Kenney wezwał do zamknięcia wszystkich szkół i przedszkoli, ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ prowincja próbuje ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

• Sąd Najwyższy Ontario (Ontario’s Superior Court) zawiesił większość swojej działalności od wtorku, podczas gdy Sąd prowincji Ontario (Ontario Court of Justice) planuje poważnie ograniczyć liczbę osób, które pojawiają się w sądzie każdego dnia. Sąd Najwyższy, który zajmuje się wszelkimi sprawami cywilnymi, niektórymi rodzinnymi i najpoważniejszymi sprawami karnymi, takimi jak morderstwa, kontynuować będzie sprawy dotyczące problemów zdrowia i bezpieczeństwa publicznego oraz najpilniejsze sprawy cywilne, rodzinne i karne.

• Wyspa Księcia Edwarda zamyka wszystkie szkoły na dwa tygodnie po planowanej przerwie marcowej do 6 kwietnia. Wszystkie licencjonowane ośrodki opieki nad dziećmi zostaną również zamknięte do odwołania, ze skutkiem natychmiastowym.

• Minister zdrowia Ontario Christine Elliott zwróciła się do szpitali o rozpoczęcie odwoływania nienagłych operacji, aby nie zajmować miejsc w szpitalach, co pomoże zachować zdolność do reagowania na COVID-19.

• Ontario Lottery and Gaming Corporation ogłosił tymczasowe zamknięcie kasyn w Ontario.

• Kanadyjska główna specjalistka ds. zdrowia publicznego Teresa Tam powiedziała dziennikarzom w Ottawie na konferencji prasowej, że około 25 000 osób w całym kraju zostało przebadanych na obecność COVID-19 i dodała, że ​​w Ontario odnotowano największy wzrost liczby przypadków w ciągu jednego dnia – 39. Powtórzyła wiadomość z Ottawy, że Kanadyjczycy za granicą powinni wrócić do domu i izolować się przez 14 dni. COVID-19 „szybko rośnie w Kanadzie”, powiedziała.

• VIA Rail podała, że ogranicza usługi w korytarzu z Windsor do Quebec City. Zmniejszy usługi o 50 procent w tym ruchliwym korytarzu, który obejmuje trasy między Montrealem, Ottawą, Toronto i London.

• Premier Quebecu François Legault nakazał zamknięcie miejsc spotkań, takich jak bary, teatry, siłownie i kina.

• Rząd Ontario wprowadza nowe zabezpieczenia dla pracowników Ontario, którzy są zobowiązani do wzięcia bezpłatnego urlopu podczas okresu izolacji lub kwarantanny – w tym zniesienie wymogu uzyskania zaświadczeń od lekarzy. W oświadczeniu wydanym w niedzielę premier Doug Ford powiedział, że polecił rządowi opracowanie projektu ustawy w odpowiedzi na wybuch COVID-19, która obejmie środki zapewniające pracodawcom „bezpieczny urlop”.  „Nasz rząd ochroni pracowników, aby mogli skupić się na własnym zdrowiu oraz zdrowiu swoich rodzin i społeczności, bez obawy o utratę pracy” – powiedział premier. Nie jest jasne, kiedy nowe przepisy wejdą w życie. Parlament prowincji nie obraduje obecnie i powróci do pracy najwcześniej 23 marca.

• Sieć Starbucks ogłosiła, że w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie tymczasowo przestawi się na model usług „na wynos”. Wstrzymuje się korzystanie z miejsc siedzących, a także tymczasowo będzie zamykać lokale lub wymuszać skrócenie godzin pracy w społecznościach z dużą liczbą przypadków COVID-19.

USA

• Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób zaleca organizatorom na następne 8 tygodni odwołanie lub przełożenie imprez osobistych z udziałem 50 lub więcej osób w całym kraju.

• Obniżono referencyjną stopę procentową o pełny punkt procentowy do niemal zera i zapowiedziano, że ​​wykupiony zostanie dług publiczny, aby uchronić amerykańską gospodarkę przed upadkiem koronawirusa.

Na świecie

• Liczba przypadków COVID-19 we Włoszech ponownie wzrosła. W ciągu 24 godzin zgłoszono około 3590 dodatkowych przypadków koronawirusa, o prawie 100 więcej niż wzrost w porównaniu z poprzednim dniem. Dodatkowe infekcje zgłoszone w niedzielę stanowią największy codzienny wzrost w tym kraju.

• Wczoraj podawaliśmy, że liczba zgonów o 406 większa niż przedwczoraj, a dzisiaj o 400 wzrosła liczba zgonów w ciągu zniespełna 7 godzin

Godzina 14.40:

Godzina 21.13:

• WHO: Dziewięć nowych krajów / terytoriów / obszarów (region afrykański [7], region europejski [1] i region Ameryki [1]) zgłosiło przypadki COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Frequently Asked Questions – najczęściej zadawane pytania

This slideshow requires JavaScript.

_____________________________

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Co jest odwołane i zamknięte w Kanadzie i na świecie

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.