Wszystkie wydarzenia w Toronto odwołane i inne wieści z Toronto

0

Wszystkie obiekty i budynki miasta Toronto pozostaną zamknięte do odwołania, a miejskie pozwolenia na imprezy zostają anulowane z powodu pandemii koronawirusa, poinformował we wtorek burmistrz Toronto John Tory.

Główne wydarzenia, festiwale, konferencje i programy kulturalne prowadzone przez miasto, w tym Pride Weekend, oraz pozwolenia na ważne wydarzenia w Toronto zostały anulowane do 30 czerwca.

Tory powiedział, że ​​niektóre części Pride Weekend odbędą się w czerwcu, ale nie podał szczegółów.

„Rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami Pride Toronto i dziękuję im za zrozumienie tej decyzji. Wyraziłem swój entuzjazm dla Pride Weekend, który będzie częściowo w czerwcu”.

„Nie jest to łatwa decyzja, ale trzeba chronić społeczeństwo i ratować ludzkie życia” – dodał Tory. „Chociaż cenimy wiele z tych wydarzeń … ochrona zdrowia i bezpieczeństwo musi być teraz naszym głównym celem. ”

Inne imprezy odwołane to The Hot Docs Festival, Inside Out Film Festival, Canadian Music Week i Toronto Jazz Festival.

W związku ze zbliżającymi się terminem płatności kwietniowych czynszów Tory wezwał również właścicieli do współpracy z najemcami, którzy mogli być dotknięci finansowo pandemią.

„Chociaż miasto nie jest w stanie zmusić właścicieli do pomocy najemcom, którzy stracili pracę z powodu pandemii, zdecydowanie zachęcam właścicieli do współpracy z najemcami, aby pomóc im w pozostaniu w wynajmowanych mieszkaniach, domach i lokalach biznesowych”.

Matthew Pegg, szef straży pożarnej w Toronto, powiedział, że miasto rozmieszcza 60 dodatkowych funkcjonariuszy, aby pomóc w egzekwowaniu dystansu zalecanego w parkach w Toronto. Powiedział, że władze najpierw spróbują edukować obywateli, zanim zastosują wysokie grzywny w wysokości 750 dolarów.

Pegg powiedział, że od 24 marca do miasta wpłynęło 597 skarg związanych z korzystaniem z parków, a policja wydała dziewięć mandatów w wysokości 750 dolarów za niestosowanie się do nowych zasad.

Miasto złożyło również prawie 500 skarg na nadal otwarte firmy nie mające statusu niezbędnych dla gospodarki, a urzędnicy wydali 23 powiadomienia i 10 listów ostrzegawczych.

Dr Eileen de Villa, Toronto Medical Officer of Health, podkreśliła znaczenie zachowywania odległości dla powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19.

„Niektórzy pytają: Czy moje dziecko może bawić się na zewnątrz z innymi dziećmi w okolicy? Odpowiedź brzmi po prostu „nie ”. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka i wszystkich innych należy unikać tego rodzaju zachowań”.

„Inni pytają:„ Jak często mogę wychodzić po artykuły spożywcze lub inne niezbędne artykuły? „Mówiąc najprościej, proszę ludzi, aby minimalizowali, tam gdzie to możliwe, liczbę razy w tygodniu, kiedy wychodzą po zakupy. Najlepiej robić to raz w tygodniu. ”

“We wtorek w Toronto było potwierdzonych 793 przypadków COVID-19 i do tej pory zmarło osiem osób” – powiedziała dr Eileen de Villa.

Anna Głowacka

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.