Zasiłki dla firm Canada Emergency Wage Subsidy i Emergency Response Benefit oraz inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (30 marca)

0

W kategorii “KORONAWIRUS COVID-19” można przeczytać wszystko, co trzeba wiedzieć o wirusie.

Apel kanadyjskich ekspertów polskiego pochodzenia do Polonii –

jak każdy może pomóc ustrzec się przed tragedią

________________________________________

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Oto najnowsze informacje z 30 marca:

Kanada –  7 448 (wczoraj  6 320)

źródło

źródło

Jak firmy mogą się kwalifikować na Canada Emergency Wage Subsidy? Wpływy w firmie muszą spaść o co najmniej 30 proc. z powodu COVID19, nie ma minimalnej liczby praowników, zasi…ki dotyczą też firm non-profit i organizacji charytatywnych. Rząd federany pokryje 75% pierwszych 58 000 dol. pensji (847 dol. tygodniowo) osób zatrudnionych w tych firmach. Minister finansów Bill Morneau i minister ds. małych przedsiębiorstw Mary Ng przedstawią więcej szczegółów we wtorek.

• Canada Revenus Agency koncentruje się teraz na wprowadzaniu nowego zasiłku Emergency Response Benefit w wysokości 2000 dol. miesięcznie dla osób, które nie są w stanie pracować z powodu pandemii koronawirusa. Zostanie onwprowadzony 6 kwietnia i będzie przekazywany wnioskodawcom około 10 dni później.

• 10 nowych zgonów w Ontario.

• Premier Justin Trudeau powiedział, że jest dumny z tego, że Kanadyjczycy poważnie traktują jak ważne jest pozostanie w domu i trzymanie się z daleka od innych – jedyne, co według urzędników zdrowia publicznego ma zasadnicze znaczenie dla spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa.„Szybciej przeprowadziliśmy badania przesiewowe i myślę, że odnieśliśmy większy sukces w zachęcaniu ludzi do samoizolacji”.

• Rząd federalny podał, że zorganizował Kanadyjczykom loty do domu z kilku krajów, w tym z Hondurasu, Salwadoru i Haiti. Zorganizował także loty dla Kanadyjczyków w Sudanie, Ghanie i Kamerunie, którzy udadzą się dziś do Addis Abeby, aby złapać nocny lot do Toronto.

• Air Canada tymczasowo zwolni ponad 15 000 pracowników na początku tego tygodnia. Zwolnienia będą kontynuowane do kwietnia i maja w związku z drastycznie zmniejszoną przepustowością linii lotniczych z Montrealu. Air Canada twierdzi, że dwumiesięczne przerwy w pracy będą dotyczyć około jednej trzeciej personelu kierowniczego, administracyjnego i pomocniczego, w tym pracowników centrali, oprócz pracowników pierwszej linii. Przewoźnik ogranicza również od 85 do 90 procent swoich lotów, anulując większość tras międzynarodowych i amerykańskich. Na początku tego miesiąca linia Air Canada powiedziała, że ​​5 149 członków personelu pokładowego zostanie tymczasowo zwolnionych z powodu wybuchu pandemii COVID-19.

• Burmistrz Toronto John Tory twierdzi, że nadszedł czas na karanie osób naruszających zasady dystansu społecznego w parkach i innych obiektach publicznych. Mówi, że „wielu może zapłacić cenę” za działania niektórych, wskazując na to, co wydarzyło się we Włoszech i Hiszpanii. Grzywny wynosić będą od 750 do maksimum 5000 dol. Ogłasza także umowę miasta z pięcioma hotelami, aby pomóc zakwaterować bezdomnych i poszukuje więcej takich obiektów. Miasto otwiera punkt testowania osób bezdomnych pod kątem COVID-19.

• Rząd federalny ostrzega ludzi, aby nie gromadzili zapasów leków, aby uniknąć lokalnych niedoborów lekarstw. Chociaż rząd zachęcał ludzi do upewnienia się, że są zaopatrzeni w swoje zwykłe leki, teraz mówi się, że ludzie nie powinni gromadzić więcej niż potrzebują zwykle. Rząd zaleca aptekom, aby nie wydawały więcej niż to konieczne, i monitoruje podaż lekków.

Na świecie

• Żaden nowy kraj / terytorium / obszar nie zgłosił przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin.

• Hiszpania stała się dziś trzecim krajem (po Stanach Zjednoczonych i Włoszech), który wyprzedził Chiny pod względem liczby zainfekowanych osób.

• Fundusz Solidarności COVID-19 otrzymał darowizny w wysokości ponad 108 milionów USD od 203 000 osób i organizacji. Aby przekazać darowiznę i uzyskać więcej informacji: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/donate.

• WHO, wraz z władzami poszczególnych krajów, monitoruje wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie psychiczne ludzi oraz zapewnia informacje i wskazówki dla rządów i społeczeństwa. 27 marca Region Europejski WHO opublikował artykuł na temat zdrowia psychicznego i odporności psychicznej podczas pandemii COVID-19 podkreślając potencjalny wpływ sytuacji obecnej na zdrowie psychiczneg dzieci i osób starszych. Więcej informacji.

Stan z godz. 18.58:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin (POPRAWA):

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 60 781 (wczoraj 59 511).

Wzrost liczby zgonów o 3 624 (wczoraj o 3 178).

•••

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Obejrzyj świetne wideo – wyjaśnia jak działa COVID-19 i co można zrobić

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5)

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.