Duda wywiera presję na Szumowskim. Minister wyszedł zdenerwowany z pałacu.

1

Andrzej Duda miał naciskać na Łukasza Szumowskiego w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Prezydent chce, by szef resortu zdrowia poparł publicznie przeprowadzenie prezydenckiej elekcji. Minister podobno wyszedł z Pałacu Prezydenckiego zdenerwowany – podaje “Fakt”.

Do spotkania obu polityków miało dojść w poniedziałek wieczorem. Miała w nim też brać udział Agata Kornhauser-Duda. Prezydent miał domagać się od Łukasza Szumowskiego publicznego oświadczenia o tym, że wybory 10 maja można przeprowadzić bezpiecznie.
 
Jak twierdzi rozmówca “Faktu”, Duda miał prosić o “jasną i kategoryczną deklarację co do możliwości przeprowadzenia wyborów”. To że doszło do spotkania, potwierdził rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski. Nie chciał jednak komentować zarówno przebiegu, jak i tematów rozmowy.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Myślałem dotychczas, że prezydent Polski Andrzej Duda jest mądrzejszy. Te jego naciski na ministra zdrowia aby złożył takie oświadczenie, źle świadczą o nim. Kto przemówi pisowcom do rozsądku, przekona ich, że dopóki pandemia nie minie i życie w kraju nie powróci do normalności, wszelkie akcje polityczne powinny być zawieszone. Przy głosowaniu korespondencyjnym, gdy nie widzi się człowieka, łatwiej dokonać różnych fałszerstw, można przemycać głosy osób zmarłych, albo żyjących za granicą. Będzie to więc niezłe pole dla oszustów.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.