Pierwszy tydzień Canada Emergency Response Benefit – 5 milionów pobiera zasiłek i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (10 kwietnia)

0

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 10 kwietnia:

Kanada – 22 148 (wczoraj 20 765)

źródło

Toronto:

• Agencja Toronto Public Health poinformowała w piątek o największym jednodniowym wzroście zgonów o 23, wśród których 14 osób zmarło w domach opieki długoterminowej w mieście.

• Pracownicy służby zdrowia w szpitalach St. Michael’s i St. Joseph zostali poinformowani, że z powodu braku środków ochrony indywidualnej (PPE) podczas pandemii COVID-19 wkrótce będą musieli ponownie używać masek N95 po odkażeniu.

Ontario: 

• Minister edukacji Ontario twierdzi, że prowincja zabrania ośrodkom opieki nad dziećmi pobieranie płatności za czas, gdy są zamknięte z powodu COVID-19. Stephen Lecce mówi, że nikt nie straci miejsca z powodu nieuiszczenia zapłaty. Przepis dotyczy płatności dokonanych od 9 kwietnia, co oznacza, że ci, którzy zapłacili na początku miesiąca, nie odzyskają pieniędzy.

Niektóre ośrodki opieki nad dziećmi, które opiekują się dziećmi pracowników służby zdrowia i innych pracowników pierwszej linii, pozostały otwarte, ale reszta została zamknięta z powodu pandemii.

• Ontario przewiduje, że będzie w stanie podwoić dzienną liczbę testów do 8 000 do środy i do 14 000 do 29 kwietnia. Zdolność laboratoriów będzie dalej zwiększana, mówi rząd.

Kanada:

• Rząd Quebecu prosi o odwołanie lub przełożenie festiwali, wydarzeń sportowych i kulturalnych zaplanowanych na lato tego roku z powodu COVID-19. Rząd mówi, że bada sposoby finansowego wspierania festiwali i wydarzeń. Główne wydarzenia kulturalne w Montrealu, takie jak Międzynarodowy Festiwal Jazzowy i festiwal muzyki frankofońskiej, oba zaplanowane na czerwiec, zostały odwołane, podobnie jak popularny letni festiwal muzyczny w Quebec City w lipcu. Festiwal komediowy Just for Laughs w Montrealu został odłożony do września.

• Policja RCMP ogłosiła nowe uprawnienia mające na celu egzekwowanie ustawy o kwarantannie, podczas gdy premier Justin Trudeau zasygnalizował w piątek, że przepisy mogą zostać nieco poluzowane tego lata, jeśli Kanadyjczycy podejmą teraz działania, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. Funkcjonariusze RCMP mogą odwiedzać domy, aby upewnić się, że każdy kto wjeżdża do Kanady jest izolowany przez 14 dni, a policja może teraz aresztować, zamiast wydawać wezwań do sądu. Trudeau powiedział w piątek, że nie planuje wprowadzać w życie ustawy o stanie nadzwyczajnym, która dałaby władzom federalnym szerokie uprawnienia.

• Dane przedstawione rano przez rząd federalny pokazują, że 5,08 mln osób otrzymuje zasiłek z tytułu Canada Emergency Response Benefit. W tej liczbie było około dwóch milionów pracowników, którzy wcześniej kwalifikowali się do świadczeń z funduszu Employment Insurance (EI) po 15 marca, ale zostali przeniesieni do nowego świadczenia, gdy stało się ono dostępne w poniedziałek.

Jak dotąd w tym tygodniu 3,08 miliona osób złożyło wnioski o zasiłek Canada Emergency Response Benefit, w tym nieco ponad 615 000 wniosków zostało złożonych w czwartek. Świadczenie w wysokości 2000 dol. miesięcznie jest dostępne przez okres do 16 tygodni.

 

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 20.13:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 99 604  (wczoraj 81 992).

Wzrost liczby zgonów o 7 152 (wczoraj 7 040).

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5), (cz. 6), (cz. 7)

 

 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.