Jarosław Gowin w sporze z liderem PiS. Będą kolejne dymisje w rządzie?

0

Jarosław Kaczyński dąży do politycznej marginalizacji Jarosława Gowina. Między innymi dlatego PiS chciało przeciągnąć jego ludzi na swoją stronę. To brutalna gra o wpływy i pełnię władzy w czasach pandemii. Stawką są wybory prezydenckie.

Odchodzący z rządu wicepremier i lider Porozumienia – stawiając twarde weto Jarosławowi Kaczyńskiemu – sprzeciwił się organizacji wyborów 10 maja i podał się do dymisji.

Za nim rezygnację złożył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Kamil Bortniczuk. Chcieli to zrobić także – jak słyszymy – inni politycy związani z Jarosławem Gowinem– w geście lojalności. Ale odchodzący z rządu wicepremier i minister nauki się nie zgodził. Chciał, żeby jego ludzie zostali w rządzie.

Czy w obliczu zmieniającej się jak w kalejdoskopie sytuacji politycznej w Polsce – i napięć w obozie Zjednoczonej Prawicy – “posypią” się jednak w najbliższym czasie kolejne dymisje?

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.