Jerzy Stępień: Polska w rękach groźnej sekty

3

Przyznam, że od pewnego czasu patrzę na większość rządzącą jak na sektę religijną, która ma guru. Jak wiadomo, w sekcie wszyscy muszą się podporządkować i mamy tak w obecnej sytuacji. Sekta ma też swoich najwyższych kapłanów, ma swoją świątynię – to specjalna willa wykupiona obok tej prezesa i tam podobno są relikwie zmarłego brata, czyli sarkofag, który został podmieniony w wyniku ekshumacji.

Miejmy świadomość, że znaleźliśmy się w rękach groźnej sekty, która nie myśli, jest zdana na łaskę i niełaskę swojego guru – mówi nam Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego. – Dziś liczy się nie norma konstytucyjna, a wola rządzących. Jak będą chcieli, bo im to będzie pasować, to się zastosują, a jak nie, to nie będą. Mamy do czynienia już nie z władzą, która funkcjonuje w porządku konstytucyjnym, tylko w oparciu o swoją czystą wolę. To dyktatura – podkreśla.

JUSTYNA KOĆ: PiS chce, aby wybory 10 maja miały formę głosowania korespondencyjnego. Jak pan to ocenia?

JERZY STĘPIEŃ: Od wielu lat opowiadałem się za wprowadzeniem głosowania korespondencyjnego, a nawet elektronicznego, uznając, że jesteśmy nawet zapóźnieni w stosunku do innych krajów. Jednak tego rodzaju głosowanie trzeba by wprowadzać z poszanowaniem wszelkich procedur legislacyjnych i po odpowiednim przygotowaniu społeczeństwa. To wcale nie jest proste i wymaga także przezwyciężenia bariery psychologicznej. Ludzie się obawiają fałszerstw albo po prostu bałaganu czy tego, że poczta nie sprosta.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

3 Comments

  1. Niestety “rząd dla ludu” to idea, kto się dorwie ciągnie pod siebie. Czy to będą Ci czy inni… obecni się chociaż kasa z ludźmi dzielą a nie przejadają sami…

  2. Cóż to “Wtedy otworzyły się oczy im i poznali, że są nadzy.” A kto panie Stępień dopuścił do takiego stanu? Pan i pańscy koledzy po fachu. “Póki gonił zające, póki kaczki znosił,Kasztan, co chciał, u pana swojego wyprosił.” Mieliście wszystko dopóki służyliście KAŻDEJ władzy od 1945r. “Kasta” żyła spokojnie, ale mały Intrygant po śmierci brata rozpoczął wojenki, bo mu na niczym nie zależy. Usuwał prawników z Kasty i zaczął obsadzać swoimi miernotami, za to wiernymi. Trafił swój na swego i stąd kwik po obu stronach. Życzę wam, żebyście sobie łby pozrywali – to będzie korzystne dla Polski i Polaków.

  3. Jerzy Stępień (ur. 7 września 1946 w Staszowie) – polski prawnik, sędzia, radca prawny i polityk, senator I i II kadencji (1989–1993), wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (1997–1999), sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, a w latach 2006–2008 prezes TK. A gdzie był pan dotychczas. Nagle zrobił się pan praworządny, bo Kaczyński rozpoczął wojenkę z prawnikami. Nie mógł pan osądzić Jaruzelskiego, Kliszkę i cały ten WRON ? Nie chciałeś, “gruba kreska”, “Polacy nic się nie stało”. Teraz jest pan bojownikiem o wolność? Klan Prawniczy nie chce stracić wpływów !

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.