“Katastrofa na bezprecedensową skalę”. Obawy o Afrykę w obliczu pandemii.

0

Reid Wilson, autor książki o eboli, ostrzega, że mimo młodego społeczeństwa i dość niskiej liczby wykrytych zakażeń, koronawirus może zebrać w Afryce krwawe żniwo. Kraje kontynentu mogą być osamotnione w swojej walce, gdyż reszta świata skupiona jest na ograniczaniu pandemii u siebie.

Wilson, korespondent portalu The Hill, ostrzega w artykule, że Afrykę może czekać “katastrofa na bezprecedensową skalę”. Dotychczas na Czarnym Lądzie odnotowano zaledwie 6,5 tys. zakażeń. To mniej niż liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Portugalii.

W rzeczywistości liczba infekcji jest prawdopodobnie znacznie wyższa, gdyż nie przeprowadza się wystarczającej liczby testów, a większość mieszkańców nie ma dostępu do służby zdrowia. “Wiele osób leczy się samodzielne lub wspomaga się ziołami, więc nie mamy pełnego obrazu sytuacji” – tłumaczy były minister robót publicznych Liberii Gyude Moore, cytowany w artykule.

WIĘCEJ

 
Poleć:

O Autorze:

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.