Koszt pomocy federalnej, nowe fakty z Kanady i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (30 kwietnia)

0

Oto najnowsze informacje z 30 kwietnia:

Kanada –  53 236 (28 kwietnia 50 026)

źródło

• Alberta zapowiada pierwsze kroki w kierunku ponownego otwarcia gospodarki od 4 maja. W poniedziałek wznowione zostaną operacje nieuznawane za najpilniejsze, a niektórzy pracownicy służby zdrowia, tacy jak dentyści, fizjoterapeuci, pracownicy socjalni i terapeuci zajęciowi, będą mogli wznowić usługi zgodnie ze ścisłymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego.

• Rada Miejska Toronto jednogłośnie przyjęła przedłużenie nadzwyczajnych uprawnień burmistrza Johna Tory’ego, a także przepisów nakazujących zachowywanie fizycznego dystansu w parkach miejskich i na placach publicznych. Dwudziestu pięciu członków rady spotkało się po raz pierwszy w historii wirtualnie. Tory ogłosił stan wyjątkowy w Toronto 23 marca. Te zasady miejskie dają burmistrzowi uprawnienia nadzwyczajne tylko na 30 dni, chyba że rada postanowi je przedłużyć.

• Prawdopodobnie w wyniku pandemii COVID-19 deficyt federalny w tym roku wyniesie 252,1 miliarda dolarów, a nawet może wzrosnąć, jeśli środki nadzwyczajne utrzymają się dłużej niż planowano. Kwota ta jest oparta na prawie 146 miliardach dolarów – tyle mają kosztować programy ogłoszone przez rząd, aby złagodzić skutki ekonomiczne pandemii.

• Premier Ontario Rob Ford twierdzi, że wkrótce zostaną otwarte ośrodki ogrodnicze. „To jest dobre dla zdrowia psychicznego. Ludzie wyjdą z domów.”

• Ontario donosi, że już 52 osoby zmarły w domu opieki długoterminowej Orchard Villa w Pickering, miejscu najgorszego wybuchu epidemii w całej prowincji. Placówka z 233 miejscami jest jednym z pięciu domów opieki długoterminowej, do których wysłano członków Kanadyjskich Sił Zbrojnych, aby pomóc pozostałym pracownikom.

• W tym roku lotniska w Kanadzie przewidują utratę dochodów w wysokości około 2 miliardów dolarów. Straty w tej branży wyniosą od 1,8 miliarda do 2,2 miliarda dolarów. Porty lotnicze są zmuszone do zamykania terminali i do zwolnień, a co najmniej sześć regionalnych portów lotniczych całkowicie utraciło regularne usługi pasażerskie.

• Nunavut poinformował o swoim pierwszym przypadku COVID-19 w społeczności Pond Inlet. Chora osoba przebywa w izolacji i ma się dobrze. Nunavut był ostatnim terytorium bez ani jednego przypadku COVID-19.

• Toronto zamknęło zabytkową halę targową St. Lawrence Market z powodu COVID-19. Obecna sytuacja może spowodować, że hala przestanie działać. 

• Obowiązkowe maski na twarz w niektórych miejscach publicznych mogą stać się częścią planu walki z koronawirusem w Toronto, powiedział burmistrz John Tory.

 

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 20.58:

Porównanie ze stanem sprzed 48 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 140 593.

Wzrost liczby zgonów o 16 374.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

28 kwietnia

27 kwietnia

26 kwietnia

25 kwietnia

23 kwietnia

21 kwietnia

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.