List Thomasa Lukaszuka do premiera: większość Polonii nie będzie mogła głosować

2

Były kanadyjski polityk Thomas Lukaszuk, który z pochodzenia jest Polakiem, wystosował list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Napisał w nim, że większość Polaków mieszkających lub czasowo przebywających w Kanadzie może zostać pozbawiona możliwości udziału w wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej.

Thomas Lukaszuk ma 51 lat. Urodził się w Gdyni. Przez 15 lat był parlamentarzystą, a także ministrem edukacji, ministrem nauki, ministrem zatrudnienia, ministrem emigracji i wicepremierem kanadyjskiej prowincji Alberta. Obecnie prowadzi kilka prywatnych firm i jest komentatorem w kanadyjskich programach telewizyjnych.

W Polsce zasłynął przede wszystkim z krytyki ojca Rydzyka i dostarczeniu do Watykanu słynnego “apelu o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”, pod którym znalazło się ponad 200 tys. podpisów (niedawno odniósł się do niego watykański dyplomata Luigi Roberto Cona).

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

  1. Powiedzmy otwarcie (bez ogródek), że prezydent, premier są marionetkami, kukłami pociąganymi za sznurek. Andrzej Duda wychodzi z siebie, żeby zostać prezydentem na drugą kadencję. Codziennie wygłasza jakieś mowy o tym, jaki on jest ważny i obiecuje gruszki na wierzbie, np. 2500zł dla bezrobotnych. Chwali się Strażnik Pióra, że telefonicznie rozmawiał z D. Trumpem i papieżem. “-Cześć Donald, może zagramy w golfa? -A co chcesz Andrzejku moje kije nosić? -Chętnie! “A tak naprawdę, Duda jest infantylny i pozwala traktować się jak popychadło.

  2. Ten list Lukaszuka do premiera Morawieckiego jest bardzo uprzejmy, brzmi jak prośba o stworzenie obywatelom polskim w Kanadzie odpowiednich warunków do głosowania. Nie czas i pora na to. Obecny rząd polski prze do wyborów za wszelką cenę i nie obchodzą go wcale problemy nie tylko wyborców polskich w Kanadzie lecz i w ogóle wszystkich obywateli polskich mieszkających w kraju i za granicą. Nie respektuje nawet prawa unijnego. Takich petycji i skarg Morawiecki i s-ka otrzymują codziennie wiele, ale nie zmienia to wcale ich stanowiska. Ich zdaniem wybory mają się odbyć i koniec. Duda nigdy nie był i nie jest prezydentem wszystkich Polaków. To człowiek lojalny wobec jednej partii PiS i działający w jej interesie. Wiele wskazuje na to, że zostanie “przepchnięty” na drugą kadencję, w wyborach które nie będą ani równe ani uczciwe, ani nawet legalne w świetle prawa. Za komuny krążył taki żart: Czym różni się dyrektor firmy kapitalistycznej od dyrektora firmy socjalistycznej ? Ano tym, że dyrektor firmy kapitalistycznej siedzi na stołku i pilnuje interesu, a dyrektor firmy socjalistycznej siedzi na interesie i pilnuje stołka. Nietrudno domyślić się na czym siedzą i czego pilnują członkowie obecnego rządu pisowskiego, z prezydentem na czele.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.