O ile skurczy się gospodarka i kiedy dzieci wrócą do szkół oraz inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (14 kwietnia)

0

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 14 kwietnia:

Kanada – 27 063 (13 kwietnia 25 680)

źródło

• Ontario przedłużyło stan wyjątkowy o kolejne 28 dni. Projekt ustawy o przedłużeniu podjęto dziś podczas specjalnej sesji Legislatury prowincji. Premier Doug Ford twierdzi, że jest za wcześnie na złagodzenie środków, ponieważ prowincja nadal walczy z pandemią COVID-19. Ustawa zamyka firmy nieuznawane za niezbędne i ośrodki opieki nad dziećmi do 12 maja.

• Premier Doug Ford powiedział, że uczniowie nie wrócą do szkół 4 maja, ale to nie znaczy, że rok szkolny zostanie odwołany. Minister edukacji Stephen Lecce będzie miał więcej informacji w najbliższych dniach.

• Rząd federalny ogłosił, że począwszy od północy wszystkie osoby powracające do Kanady będą musiały zameldować się w hotelu lub w innym wyznaczonym miejscu, chyba że mają zaakceptowany plan samo-kwarantanny. Rząd mówi, że osoby powracające – niezależnie od tego, czy mają objawy COVID-19, czy nie – muszą mieć odpowiedni plan izolacji, który obejmuje dostęp do żywności i leków. Zabronione będzie także zamieszkiwanie z osobami wymagającymi szczególnego traktowania, takimi jak osoby w wieku powyżej 65 lat lub cierpiącymi na wcześniejsze choroby.

• Premier Justin Trudeau mówi, że rząd federalny wyda 130 milionów dolarów na pomoc społecznościom na północy w walce z pandemią COVID-19. Ponad połowa pieniędzy jest wysyłana do trzech rządów terytorialnych na ich usługi zdrowotne i społeczne. Miliony dolarów będą wspierać linie lotnicze obsługujące Północ i programy subsydiowania kosztów żywności i produktów higienicznych, którcyh wysyłka jest bardzo kosztowna.

• Międzynarodowy Fundusz Walutowy w swojej najnowszej prognozie przewiduje, że gospodarka Kanady skurczy się w tym roku o 6,2 procent. To ponad dwukrotność globalnego spadku, który byłby najgorszym rokiem od Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku, powiedział MFW. W roku wielkiej recesji 2009 zanotowano spadek o 0,1%. Inne kraje – MFW spodziewa się w tym roku spowolnienia gospodarczego o 5,9% w Stanach Zjednoczonych, 7,5% w 19 krajach europejskich, które mają wspólną walutę euro, 5,2% w Japonii i 6,5% w Wielkiej Brytanii.

• Wirus uderza najbardziej w ludzi starszych – tych w wieku 60 lat i więcej, a podatność na zakażenie wzrasta z wiekiem. Ponad połowa zgonów w kraju miała miejsce w domach opieki długoterminowej.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.41:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 54 860.

Wzrost liczby zgonów o 6322.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5), (cz. 6), (cz. 7)

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.