Opozycja oburzona wydarzeniami w Sejmie. PiS: nadzwyczajne środki są wskazane.

0

Posłowie opozycji ocenili, że zgłoszony przez posłów PiS projekt ustawy ws. głosowania korespondencyjnego nie daje szans na rzetelne wybory i przestrzegają przed kompromitacją na arenie międzynarodowej. Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że “PiS przeprowadza zamach stanu”. Według posłów Prawa i Sprawiedliwości “jesteśmy w nadzwyczajnej sytuacji, dlatego nadzwyczajne środki są wskazane”.

Odnosząc się do ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, Budka wyraził zdziwienie jego “milczeniem”. – Jaka będzie legitymacja do sprawowania władzy tego, który tę władzę wydrze w sposób ordynarny, w sposób oszukańczy, i wreszcie w sposób, który pokolenia będą wspominać, że był to sposób tylko po to, byście państwo utrzymali się przy władzy – oświadczył lider PO. Według niego projekt PiS “nadaje się do kosza”.

Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek odniósł się do opinii Łukasza Schreibera (PiS) sprzed kilku lat, w której polityk PiS wskazywał na ryzyko fałszerstw podczas głosowania korespondencyjnego. Śmiszek wskazał też na art. 17 projektu ustawy, który – jak relacjonował – “pod karą pozbawienia wolności do lat trzech sankcjonuje ukrywanie karty wyborczej”.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.