Pierwszy dzień wniosków o zasiłek CERB i plan rozszerzenia programu

0

Ponad pół miliona Kanadyjczyków złożyło wnioski o zasiłek z tytułu reagowania kryzysowego w Kanadzie, pierwszego dnia otwarcia programu Canada Emergency Response Benefit. Jest to płatność w wysokości 500 dol. tygodniowo dostępna dla tych, którzy stracili pracę z powodu kryzysu koronawirusowego.

Tylko osoby z urodzinami w pierwszych trzech miesiącach roku mogły ubiegać się o zasiłek z tytułu reagowania kryzysowego w Kanadzie w poniedziałek.

Premier Justin Trudeau podał, że wkrótce pojawią się zmiany w programie, aby zaoferować pomoc osobom, których godziny zostały skrócone, ale które nadal trochę pracują.

Obiecuje także więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób rząd zamierza pomóc tym, którzy zarabiają teraz mniej, niż gdyby otrzymywali 16-tygodniowy zasiłek, podając jako przykład pracowników domów opieki dla osób starszych.

Canada Revenue Agency, która prowadzi program CERB, prosi o cierpliwość, ponieważ spodziewa się ogromnego nim zainteresowania. Program Canada Emergency Response Benefit ma kosztować rząd federalny 24 miliardy dolarów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni ponad dwa miliony osób ubiegało się o świadczenia z tytułu Employment Insurance (EI), co stanowi ogromny skok w porównaniu z tym, co miało miejsce nawet w poprzednich recesjach.

WIĘCEJ o zasiłku i jak się o niego ubiegać

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.