Policja kupuje sprzęt do rozpędzania tłumów

1

Komenda Główna Policji wyposaży oddziały prewencji, które jeżdżą m.in. na zamieszki, w nowoczesny sprzęt. Do policjantów trafią furgony i armatki wodne, a tylko te ostatnie kosztowały policję aż 20 mln zł. Polacy zastanawiają się więc, czy w dobie walki z koronawirusem jest to potrzebna inwestycja.

Do oddziałów prewencji policji trafią 124 furgony do przewożenia aresztantów, które wykorzystywane są m.in. do tłumienia zamieszek. Nowoczesne i w pełni wyposażone samochody policyjne mają osiągać prędkość maksymalną co najmniej 150 km/h. Zmieści się w nich siedem osób z pełnym ekwipunkiem oddziałów prewencji, czyli m.in. hełmami, tarczami oraz bronią.

Policyjne jednostki otrzymają nowe furgony jeszcze w tym roku. 80 egzemplarzy zostanie dostarczonych policjantom w listopadzie, a kolejne 44 – w grudniu.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Pamiętacie stan wojenny? Pora sobie orzypomnieć. Podwyżki dla mili… ups policji i sprzęt ciężki. Pozdrawiam kanadyjską polonię.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.