Polscy naukowcy stworzyli rewolucyjną substancję. To hamuje koronawirusa.

1

To może być krok milowy na drodze do wynalezienia leku na koronawirusa, a zrobili go polscy naukowcy z zespołu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ogłosili oni, że stworzyli substancję, która silnie hamuje zakażenie SARS-CoV-2.

Od paru miesięcy trwa wyścig naukowców, którego celem jest wynalezienie sposobu na skuteczne zwalczenie koronawirusa. Z pewnością pomoże im osiągnięcie polskich naukowców z Krakowa, o którym pisze RMF FM.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku. Związek chemiczny krakowskich naukowców został nazwany HTCC.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Anons, ze Polacy z Krakowa odkryli i nazwali HTCC substancje, ktora silnie hamuje zakazenie wirusem SARS-CoV-2 jest ciezkim przekretem.
    HTCC (N-(2-Hydroxypropyl)-3-trimethylammonium chitosan chloride) jest zwiazkiem znanym od bardzo dawna; pierwsze publikacje pochodza z Japonii z polowy lat osiemdziesiatych, po czym jest mnostwo patentow i publikacji na temat przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego dzialania tego zwiazku z zastosowaniem w kosmetyce, dentystyce, gojeniu ran i innych.
    Rzeczywiscie Polacy pracowali z tym zwiazkiem na virusach SARS i MERS, ale Chinczycy i Koreanczycy wczesniej opublikowali znacznie wiecej badan na wielu innych virusach. Zastosowania praktycznego, jak dotych, czas nie ma.

    Nie powinno sie powielac rewelacji bez sprawdzenia faktow.

    Eva Goss, PhD (Pharm.Sci.)

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.