Polscy naukowcy stworzyli rewolucyjną substancję. To hamuje koronawirusa.

1

To może być krok milowy na drodze do wynalezienia leku na koronawirusa, a zrobili go polscy naukowcy z zespołu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ogłosili oni, że stworzyli substancję, która silnie hamuje zakażenie SARS-CoV-2.

Od paru miesięcy trwa wyścig naukowców, którego celem jest wynalezienie sposobu na skuteczne zwalczenie koronawirusa. Z pewnością pomoże im osiągnięcie polskich naukowców z Krakowa, o którym pisze RMF FM.

Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku. Związek chemiczny krakowskich naukowców został nazwany HTCC.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. Anons, ze Polacy z Krakowa odkryli i nazwali HTCC substancje, ktora silnie hamuje zakazenie wirusem SARS-CoV-2 jest ciezkim przekretem.
    HTCC (N-(2-Hydroxypropyl)-3-trimethylammonium chitosan chloride) jest zwiazkiem znanym od bardzo dawna; pierwsze publikacje pochodza z Japonii z polowy lat osiemdziesiatych, po czym jest mnostwo patentow i publikacji na temat przeciwbakteryjnego i przeciwwirusowego dzialania tego zwiazku z zastosowaniem w kosmetyce, dentystyce, gojeniu ran i innych.
    Rzeczywiscie Polacy pracowali z tym zwiazkiem na virusach SARS i MERS, ale Chinczycy i Koreanczycy wczesniej opublikowali znacznie wiecej badan na wielu innych virusach. Zastosowania praktycznego, jak dotych, czas nie ma.

    Nie powinno sie powielac rewelacji bez sprawdzenia faktow.

    Eva Goss, PhD (Pharm.Sci.)

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.