Pomoc dla kultury, bezpłatne iPady, praca na roli i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (17 kwietnia)

0

Polski poseł federalny Irek Kuśmierczyk: “Działamy wspólnie jako Team Canada”

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 16 kwietnia:

Kanada – 31 926 (16 kwietnia 30 106)

źródło

• Ontario ma 10 753 potwierdzonych lub prawdopodobnych przypadków, 535 zgonów.

• Burmistrz Toronto John Tory ogłosił, że miasto współpracuje z Beck Taxi, aby zapewnić transport osobom podróżującym do i z miejsc, gdzie przeprowadza się testy na COVID, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów.

• Federalny minister transportu Marc Garneau ogłosił, że od 20 kwietnia wszyscy pasażerowie samolotów będą zobowiązani do noszenia „niemedycznej maski lub osłony twarzy” podczas podróży samolotem. Pasażerowie lotów odlatujących lub przylatujących na kanadyjskie lotniska będą zobowiązani do wykazania, że mają odpowiednią maskę przed wejściem na pokład, w przeciwnym razie nie zostaną wpuszczeni.

• Nikt nie będzie latał za granicę ani chodził do zatłoczonych kin, ale jeśli walka z koronawirusem w Kolumbii Brytyjskiej utrzyma się na właściwym torze, prowincja może zacząć pozwalać rodzinom na wypad na lody już latem. B.C. w piątek stała się jedną z pierwszych juysdykcji w Kanadzie, która zaoferowała przyszły scenariusz poluzowania obecnych restrykcji.

• Rząd Quebecu apeluje do osób, które niedawno straciły pracę z powodu pandemii, aby pomogły na polach uprawnych. Prowincja przygotowała pro jestgram, aby uczynić pracę bardziej atrakcyjną, dodając 100 dolarów tygodniowo do tego, co rolnicy płacą swoim pracownikom. Premier mówi, że wie, że praca nie jest łatwa, ale dla wielu mieszkańców Quebecu może to być „dobre doświadczenie”. Premier Legault mówi również, że podczas pracy w gospodarstwach rolnych możliwe jest zachowanie odległości dwóch metrów od siebie.

• Ontario udostępnia bezpłatną opiekę nad dziećmi większej liczbie pracowników podczas pandemii COVID-19. Minister edukacji Stephen Lecce mówi, że oprócz wcześniej ogłoszonych miejsc dla pracowników służby zdrowia, osób udzielających pierwszej pomocy i oficerów zakładów poprawczych, udostępnione zostanie kolejne 11 300 miejsc. Do pracowników, którzy będą się kwalifikować, należą teraz pracownicy służb dla ofiar przemocy wobec kobiet i agencji pomocy dla dzieci, kuratorzy, pracownicy schronisk dla bezdomnych, pracownicy energetyki, funkcjonariusze RCMP i Canada Border Services Agency oraz pracownicy Canada Post.

• Minister edukacji Stephen Lecce nie podał informacji, czy zamknięcia szkół zostanie przedłużone poza 4 maja. Poinformował, że Ontario współpracuje z Rogers Communications i Apple, aby przekazać ponad 21 000 iPadów rodzinom potrzebującym pomocy w nauce online. 

• Premier Justin Trudeau powiedział, że rząd federalny przekaże 500 milionów dolarów na wsparcie sektora sztuki, kultury i sportu za pośrednictwem Heritage Canada. Jest to część szerszej kampanii na rzecz wspierania sektorów kreatywnych dotkniętych pandemią COVID-19.

• Premier Justin Trudeau powiedział, że rząd federalny wesprze prace w sektorze naftowym i gazowym, wydając 1,7 miliarda dolarów na pomoc w oczyszczeniu i odbudowie porzuconych odwiertów naftowych i gazowych, co jest korzystnae dla środowiska, dla właścicieli gruntów i dla tysięcy pracowników. Rząd federalny tworzy także fundusz o wartości 700 milionów dolarów, aby ograniczyć emisje metanu.

• Ponad 2300 więźniów w Ontario wypuszczono wcześniej na wolność w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Sześciu więźniów uzyskało wynik pozytywny na obecność wirusa.Zaczęto wypuszczać więźniów, aby umożliwić fizyczne dystansowanie między więźniami. Od 16 marca liczba osób przebywających w więzieniach ontaryjskich spadła z 8 344 do 6025, według Ministerstwa Sprawiedliwości.

• Sużby pogotowia ratunkowego w Ontario mogą zatrudniać studentów szkół wyższych programów pogotowia ratunkowego / ratowników medycznych, którzy nie ukończyli studiów, aby świadczyli usługi odpowiednie do poziomu ich umiejętności.

• Premier Ontario Doug Ford wydał zarządzenie, że pracownicy domów opieki mogą pracować tylko w jednej instytucji opieki.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.38:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 86 572 (dzień wcześniej o 92 693). (MNIEJ!)

Wzrost liczby zgonów o 9978 (dzień wcześniej o 9490).

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5), (cz. 6), (cz. 7), (cz. 8)

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.