Posiedzenie komisji Senatu. Polonia: nie da się przeprowadzić wyborów w maju.

0

– Wobec ograniczenia działania urzędów pocztowych nierealnym jest oczekiwanie, że do dnia wyborów wypełnione pakiety wyborcze znajdą się z powrotem w konsulatach – mówili przedstawiciele organizacji polonijnych podczas posiedzenia komisji senackiej dot. wyborów korespondencyjnych. Zgłaszali szereg zastrzeżeń co do tego, czy majowe wybory będą równe i powszechne. – Co to są wybory powszechne? – pytał wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Podczas posiedzenia senackiej Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej przedstawiciele organizacji polonijnych rozmawiali z senatorami oraz przedstawicielami MSZ o organizacji wyborów prezydenckich poza granicami Polski.

Jak zaznaczył na wstępie senator Bogdan Klich, który przewodniczył posiedzeniu komisji, “sytuacja jest niepokojąca”. – O ile 300 tys. naszych obywateli zarejestrowało się w wyborach parlamentarnych w 2019 r., o tyle,z tego co słyszmy, zaledwie 10 tys. osób zarejestrowało się do końca ub. tygodnia w tych wyborach. Ta różnica jest bardzo radykalna – stwierdził.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.