Sejm: majowe wybory wyłącznie w formie korespondencyjnej

0

Sejm w poniedziałek wieczorem uchwalił zgłoszoną przez Prawo i Sprawiedliwość ustawę, umożliwiającą przeprowadzenie majowych wyborów prezydenckich wyłącznie w formie korespondencyjnej. Zgodnie z nią, w stanie epidemii marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. W głosowaniu nie wziął udziału szef Porozumienia Jarosław Gowin, który tego samego dnia podał się do dymisji z funkcji wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Projekt ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku, klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w poniedziałek po południu. Wieczorem Sejm ustawę uchwalił. Za jej przyjęciem – z trzema poprawkami PiS – opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Nie głosował Jarosław Gowin oraz Krystyna Skowrońska (Koalicja Obywatelska).

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.