Sprzedaż domów w GTA spadła w połowie kwietnia o 69 procent

0

Toronto Regional Real Estate Board (TRREB) twierdzi, że sprzedaż domów spadła o 69 procent w ciągu pierwszych 17 dni kwietnia w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wybuchł COVID-19 wywołał ochłodzenie rynku.

Prezes zarządu Michael Collins powiedział, że ​​niepewność co do miejsc pracy i gospodarki przyczyniła się do spadku sprzedaży, podobnie jak fizyczne środki dystansujące, które utrudniają handel nieruchomościami.

Sprzedaż, wynosząca 1654 domy, najbardziej spadła w segmencie mieszkań, który przyciąga wysoki odsetek nabywców po raz pierwszy mających większą elastyczność finansową, podczas gdy sprzedaż domów wolnostojących z wyższej półki w mieście Toronto odnotowała wzrosty.

Zarząd twierdzi, że nowe oferty spadły o 63,7 procent.

Raport mówi, że średnia cena sprzedaży spadła o 1,5 procent do 817 665 dolarów, na co włynęła zarówno ogólna niepewność co do przyszłości, jak i rodzaje sprzedawanych domów.

TRREB twierdzi, że rynek może zaobserwować spadek średnich cen w drugim kwartale, choć oczekuje, że średnia cena w tym roku prawdopodobnie jednak pozostanie na poziomie zbliżonym do poziomu z 2019 r. 

Anna Głowacka

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.