Światełko nadziei w Ontario i nowe natychmiastowe testy z Ottawy gotowe, oraz inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (13 kwietnia)

0

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 13 kwietnia:

Kanada – 25 680 (10 kwietnia 22 148)

źródło

 

• Dr Barbara Yaffe, zastępca dyrektora medycznego ds. zdrowia w Ontario, twierdzi, że prowincja może zbliżać się do szczytu kryzysu COVID-19 – liczba nowych przypadków każdego dnia jest ostatnio stosunkowo stabilna i mniejsza niż poprzednio. Eksperci modelujący rozwój epidemii stwierdzili, że szczyt prawdopodobnie nadejdzie w tym tygodniu.

• Premier Doug Ford ogłosił, że legislatura zostanie zwołana jutro, aby przedłużyć stan wyjątkowy w prowincji o kolejne 28 dni.

• Szybkie, przenośne urządzenie testujące na COVID-19 opracowane przez firmę Spartan z Ottawy uzyskało aprobatę Health Canada. To podręczny analizator DNA, który pozwala na niezależne testowanie pacjentów i otrzymywanie wyników bez konieczności wysyłania próbek do prowincyjnego lub krajowego laboratorium, bez specjalistycznego personelu.

• Air Canada zawiesza większość lotów międzynarodowych do czerwca, a Air Transat i Sunwing Airlines Ltd. odwołują wszystkie podróże do 31 maja.

• Sunwing przekazał agencji pomocy żywnościowej Second Harvest ponad 46 000 niewykorzystanych posiłków normalnie serwowanych podczas lotów. Second Harvest to największa w Kanadzie organizacja charytatywna wspomagająca bezdomnych żywnością.

• Premier Ontario Doug Ford podał, że w ciągu ostatnich pięciu dni prowincja nabyła ponad 13 milionów masek, w tym 200 000 masek N95.

• Dr Theresa Tam, glówna dyrektor ds. zdrowia publicznego Kanady, twierdzi, że liczba zgonów z powodu COVID-19 będzie nadal rosła, nawet jeśli ogólna liczba przypadków w Kanadzie spadnie. Tams twierdzi, że dzieje się tak z powodu epidemii w placówkach opieki długoterminowej. Mówi, że prawie połowa zgonów jest powiązana z placówkami opieki długoterminowej. Tam twierdzi, że wszystkie szczeble władz próbują poradzić sobie z tymi epidemiami, a kiedy ludzie dowiadują się więcej o tym, jak reagować, wprowadzane są nowe środki.

• Minister ds. seniorów, Deb Schulte, ogłosiła także nowe federalne wytyczne, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w domach opieki długoterminowej. Schulte powiedział, że wytyczne zostały opracowane wspólnie z rządami wszystkich prowincji.

 

NA ŚWIECIE:

• Jak podaje WHO, ie ma dowodów na to, że szczepionka Bacille Calmette-Guérin (BCG) chroni ludzi przed zakażeniem wirusem COVID-19. Trwają dwa badania kliniczne dotyczące tej kwestii, a WHO oceni dowody, gdy będą dostępne. Wobec braku dowodów WHO nie zaleca szczepienia BCG w celu zapobiegania zakażenia COVID-19.

Stan na godz. 20.25

Porównanie ze stanem sprzed Świąt (10 kwietnia):

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 223 901.

Wzrost liczby zgonów o 16 981.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5), (cz. 6), (cz. 7)

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.