Szpital w Burlington otwiera pierwszy taki ośrodek w Ontario

0

Szpital w Burlington jako pierwszy w Ontario utworzy tymczasowy oddział dla pacjentów z COVID-19.

W nowym oddziale szpitala Joseph Brant Hospital o nazwie Pandemic Response Unit znajdą się 93 nowe miejsca tylko dla osób, które potrzebują hospitalizacji i leczenia koronawirusa. To dodatkowe miejsca poza 71 miejscami już przeznaczonymi dla pacjentów zarażonych wirusem COVID-19 w szpitalu.

„Oddział jest kluczowym elementem naszego planu reagowania na pandemię, aby zaspokoić zwiększone potrzeby naszej społeczności i ostatecznie ocalić życie ludzi” – powiedział Eric Vandewall, prezes i dyrektor generalny Joseph Brant Hospital.

Placówka pozwoli szpitalowi na zaoszczędzenie łóżek na oddziale opieki krytycznej dla swoich najbardziej chorych pacjentów.

W Pandemic Response Unit będą pracowali lekarze z Burlington, którzy zgłosili się na ochotnika.

„Mam zaufanie do naszego systemu opieki zdrowotnej, a zwłaszcza naszych pracowników służby zdrowia”, powiedziała poseł z Burlington, Karina Gould.

„Rząd federalny przekazał prowincjom dodatkowe 500 milionów dolarów na wsparcie naszego systemu opieki zdrowotnej. Koordynujemy również zakup niezbędnego sprzętu, aby zapewnić naszym pracownikom pierwszej linii bezpieczeństwo i współpracujemy z kanadyjskim przemysłem, w tym tutaj w regionie Halton, w celu produkcji potrzebnego sprzętu. Doceniam wysiłki naszego lokalnego szpitala.”

Prace nad nowym oddziałem rozpoczęły się we wtorek i oczekuje się, że zostanie on otwarty dla pacjentów w połowie kwietnia.

Szpital Joseph Brant leczy obecnie cztery potwierdzone przypadki koronawirusa i jeden podejrzany przypadek.

Podobne tymczasowe obiekty powstają również w Kolumbii Brytyjskiej i Quebecu. Quebec ma obecnie największą liczbę potwierdzonych przypadków COVID-19 w Kanadzie.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.