Tysiące umrą w Ontario?; wstrzymane budowy; ulgi: hipoteki, karty kredytowe oraz inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (3 kwietnia)

0

Bohaterska decyzja polskiej posłanki z Mississaugi

POLCAST – specjalny odcinek 72 z cyklu POLCast on COVID-19 – wywiad z dr. Rafałem Kustrą, jednym z autorów Apelu kanadyjskich ekspertów polskiego pochodzenia do Polonii –  jak każdy może pomóc ustrzec się przed tragedią

________________________________________

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 3 kwietnia:

Kanada – 12 549 (wczoraj 11 283)

źródłoźródło

• W czasie konferencji prasowej władz Ontario podano, że Ontario Public Health przewiduje, iż w prowincji może dojść do 3 000-15 000 zgonów z powodu koronawirusa przy istniejących obecnie środkach interwencyjnych. Gdyby nie stosować żadnych środków, trzeba się liczyć z możliwością 100 000 zgonów do końca pandemii. Według obecnego scenariusza urzędnicy oczekują 1600 zgonów i 80 000 przypadków do 30 kwietnia.

Szczegóły prezentacji i dane: Nawet 15 000 ofiar śmiertelnych w Ontario z powodu koronawirusa??? – najnowsze dane prowincji

• Premier Ontario Doug Ford powiedział, że od nocy soboty 4 kwietnia o 23:59, wszystkie budowy przemysłowe, z wyjątkiem projektów o znaczeniu krytycznym, zostaną wstrzymane w całej prowincji. Kontynuowane będą tylko niezbędne projekty infrastrukturalne, takie jak szpitale i transport, i nie rozpocznie się żadna nowa budowa lokali mieszkalnych.

• RBC i CIBC obniżają oprocentowanie kart kredytowych, aby zapewnić ulgę dla klientów. RBC – 50 proc dla klientów otrzymujących odroczenie minimalnej płatności. Posiadacze kart kredytowych CIBC, którzy proszą o pominięcie płatności, otrzymają tymczasowo niższą roczną stawkę w wysokości 10,99 procent. Większość kart kredytowych RBC i CIBC ma oprocentowanie kart na poziomie 19,99 proc.

• Sześć największych banków w Kanadzie dwa tygodnie temu ogłosiło plan umożliwiający właścicielom domów odroczenie lub pominięcie spłat kredytu hipotecznego nawet o sześć miesięcy. Od czasu ogłoszenia planu banki otrzymały prawie pół miliona wniosków.

• W tej chwili śmiertelność w Kanadzie wynosi około 1% osób, które miały pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa.

Lekarze wyszkoleni za granicą chcą leczyć koronawirusa w Kanadzie

Co z czynszami w Toronto?

Nowe ośrodki opieki nad dziećmi pracowników z pierwszej linii w Toronto

 

NA ŚWIECIE:

 Stan na godz. 20.02:

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5)

Wierszyk Wojtka Gawendy. Z cyklu “Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem” (6)

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.