WHO podało trzy powody, dla których nie zaleca noszenia maseczek

2

W Polsce niedawno wprowadzono obostrzenie, które zakłada obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia tak naprawdę maski powinny być używane tylko przez dwie grupy osób.

Zdaniem ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) maski ochronne powinny nosić tylko osoby chore i mające symptomy zakażenia oraz ci, którzy zajmują się pacjentami z podejrzeniem koronawirusa.

Jak podkreśla WHO, mycie rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego jest bardziej skuteczne niż używanie maseczek. Poza tym maski mogą dawać “fałszywe poczucie bezpieczeństwa”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

2 Comments

  1. Jeśli GUS donosi, że na grypę umiera więcej niż na tzw. koronawirus, więc nie rozumiem po co ci ta maseczka? Żeby się udusić? Szybciej z tego świata zejść?
    Do refleksji!

  2. Senior/plus/Znaczny. on

    WHO nie jest miarodajną wyrocznią! Maseczki ochronne powinni nosić wszyscy ludzie, ponieważ są wśród nas nosiciele korona wirusa bezobjawowo! Kary za noszenie maseczek ochronnych na wolnym powietrzu uważam za zbędne, i złośliwe przez rząd PiS!
    PS. Wiadomości globalnie na temat “koronawirusa” zbieram od początku 2020 roku. Pod parasolem koronawirusa “zamiatane są pod dywan” różnorakie “przekręty” rządów globalnie! GUS donosi, że na zwykłą grypę w Polsce rok/rocznie umiera więcej niż na tzw. koronawirusa!
    Do refleksji!

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.