Wiem, że ryzykuję życiem, ale… + o polskiej Wielkanocy – POLcast w czasach COVID-19 (odcinek 73)

0

Na czas pandemii POLcast zmienia swój charakter. Zamiast comiesięcznych odcinków, opowiadających różnorodne historie, będę Państwu przedstawiała odcinki raz na 2-3 tygodnie, a dotyczyć one będą COVID-19. Jak zawsze w POLcaście, będą to rozmowy mające w sobie element polski. Będę rozmawiała z różnymi ludźmi, ekspertami i praktykami, którzy w różny sposób powiązani są z tym, co otacza nas dzisiaj.

1. POLcast z nowego cyklu (Episode 72) – rozmowa z dr. Rafałem Kustrą, profesorem biostatystyki z Dalla Lana School of Public Health na University of Toronto

W 2. odcinku z nowego cyklu (Episode 73)

POSŁUCHAJ ODCINKA 73

posłuchajcie rozmowy z Izą Tinc, PSW (personal support worker) w jednym z domów opieki dla ludzi starszych. Jak wygląda jej praca i życie w czasie pandemii, której doświadcza codziennie ryzykując życiem jako pracownik pierwszej linii? Izabella (Bella) Tinc mieszka w regionie Kitchener-Waterloo i pracuje w ośrodku opieki długoterminowej. Jest matką 5 dzieci (3 chłopców i 2 dziewczynek) – dwoje jej dzieci pochodzi z rodziny zastępczej. (Story: The risk is obvious, but it doesn’t matter)

I Wielkanoc – nie była normalna, ale Maria Różynska z Just Be Cooking opowiada o wielkanocnych polskich tradycjach (Story: Polish Easter)

 

I na koniec – wspaniała niespodzianka muzyczna 🙂

POSŁUCHAJ ODCINKA 73

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.