Od kiedy wnioski o wsparcie dla firm, stają sądy i inne codzienne uaktualnienia “Gazety” (21 kwietnia)

0

Telehealth Ontario – 1-866-797-0000

Tu dzwoń jak masz objawy!

Oto najnowsze informacje z 21 kwietnia:

Kanada – 38 422 (20 kwietnia 36 671)

źródło

• Ontario musi zmniejszyć swój dzienny wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 o ponad połowę – do 200 lub mniej – zanim gospodarka będzie mogła rozpocząć powrót, ostrzega główny oficer medyczny dr David Williams po tym, jak premier Doug Ford obiecał, że w ciągu kilku dni poda informacje o systemie “luzowania restrykcji”. Powiedział, że „ludzie nadal będą umierać”, nawet kiedy restrykcje zostaną złagodzone.

• Władze Toronto podały, że otrzymały przesyłkę trzech milionów masek chirurgicznych, głównie dla domów opieki długoterminowej i schronisk. Maski chirurgiczne, zamówione pod koniec marca, dotarły w dwóch przesyłkach, a ostatnia dostawa dwóch milionów masek przyszła we wtorek. Nowe maski przeszły z powodzeniem kontrolę – na początku tego miesiąca duża dostawa wadliwych masek chirurgicznych z Chin została zabrana z domów opieki długoterminowej w Toronto po przekazaniu ich pracownikom. Według stanu na dzień 14 kwietnia miasto Toronto ma wystarczająco masek chirurgicznych na 52 dni przy bieżącym zużyciu i na 25 dni przy najgorszym scenariuszu.

• Air Canada informuje, że anuluje wszystkie loty do USA po tym, jak Ottawa przedłużyła zamknięcie granicy ze Stanami Zjednoczonymi o 30 dni. Największa linia lotnicza w kraju twierdzi, że regularne usługi do USA będą zawieszone od 27 kwietnia do 21 maja.

• TTC podaje, że zaczęto blokować miejsca siedące w autobusach, tramwajach i wagonach metra „aby umożliwić klientom kontynuowanie bezpiecznej fizycznej odległości” podczas podróży. 

• Premier Manitoby Brian Pallister sam obniżył o 25% swoje podstawowe wynagrodzenie (wynoszące 94 000 dol.) na czas trwania pandemii. Część tego – około 7 procent – to ogłoszone wcześniej zamrożenie płac, które Pallister i wszyscy inni posłowie zaakceptowali od 2016 r. Pallister prosi pracowników sektora publicznego o zaakceptowanie skróconych tygodni pracy, podziału pracy lub tymczasowych zwolnień, aby pomóc rządowi w przekierowaniu środków na opiekę zdrowotną podczas pandemii.

• Premier Ontario Doug Ford poinformował, że 11 milionów dolarów zostanie wydanych na program Meals of Wheels i inne programy socjalne, które pomogą seniorom. 

• Rząd federalny twierdzi, że ma nadzieję rozpatrzyć 90 procent wniosków o dopłaty do wynagrodzeń dla pracodawców dotkniętych pandemią COVID-19 do 5 maja. Jean-Yves Duclos, wiceprzewodniczący komisji rządowej ds. COVID-19, zaproponował harmonogram po tym, jak premier Justin Trudeau ogłosił dziś rano, że wnioski o wsparcie płac zaczną być przyjmowane w następny poniedziałek, 27 kwietnia. Pracodawcy, których wpływy finansowe zostały obniżone wskutek pandemii, będą mogli ubiegać się o pokrycie do 75 procent wynagrodzeń pracowników, wstecznie od połowy marca.

• Premier Justin Trudeau podał, że rząd federalny planuje przekazać 350 milionów dolarów kanadyjskiemu sektorowi charytatywnemu. Organizacje charytatywne odnotowały znaczny spadek darowizn od czasu wybuchu pandemii COVID-19, ponieważ darczyńcy sami są w trudnej sytuacji finansowej. Trudeau mówi, że część pieniędzy trafi do mniejszych, niezależnych organizacji, a reszta do dużych organizacji ogólnonarodowych, takich jak United Way i Kanadyjski Czerwony Krzyż.

• Odwołano wszystkie sprawy sądowe w Ontario przez co najmniej dodatkowe trzy miesiące. Sąd w Ontario zawiesił regularne działania 17 marca i odroczył lub zawiesił sprawy karne i cywilne do czerwca. Podano, że wybór ławników w sprawach karnych i cywilnych oraz procesy zostaną wstrzymane co najmniej do września. Kolejne decyzje – w przyszłym miesiącu.

NA ŚWIECIE:

Stan na godz. 19.39:

Porównanie ze stanem sprzed 24 godzin:

Wzrost liczby potwierdzonych przypadków o 88 785 (wczoraj 70 880).

Wzrost liczby zgonów o 6998.

POPRZEDNIE CODZIENNE RELACJE:

20 kwietnia

19 kwietnia

17 kwietnia

16 kwietnia

15 kwietnia

14 kwietnia

13 kwietnia

10 kwietnia

9 kwietnia

8 kwietnia

7 kwietnia

6 kwietnia

4 kwietnia

3 kwietnia 

1 kwietnia

31 marca

30 marca

29 marca

28 marca

27 marca

26 marca

25 marca

24 marca

23 marca

22 marca

21 marca

20 marca

19 marca

18 marca

17 marca

16 marca

15 marca

14 marca

12 marca

11 marca

10 marca

9 marca

8 marca

Inne materiały o koronawirusie w “Gazecie”

Koronawirus inaczej – z humorem i z sercem (cz.1), (cz.2), (cz. 3), (cz.4), (cz. 5), (cz. 6), (cz. 7), (cz. 8)

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.