Wysokie grzywny za ignorowanie nakazu zachowywania odległości w Brampton

0

Prawo w mieście Brampton staje się coraz ostrzejsze wobec tych, którzy w dalszym ciągu łamią zasady dystansowania społecznego podczas pandemii koronawirusa.

Miasto wprowadza w życie przepisy mające na celu wymuszenie zachowywania odległości, które na nieprzestrzegających ich nałożą grzywnę w wysokości od 500 do 100 000 dolarów.

Mimo że wszystkie parki i place zabaw w Brampton są zamknięte od 26 marca, wiele osób ignoruje znaki i przeskakuje przez ogrodzenia. Burmistrz Patrick Brown ma nadzieję, że groźba wysokiej grzywny coś zmieni. „Grzywny te zapewnią, że ci, którzy nie przestrzegają nowych zasad, będą ponosić konsekwencje swoich działań” – powiedział.

Ustawa Brampton COVID-19 dotycząca środków nadzwyczajnych zawiera przepisy, które:

 • nakazują utrzymywania odległości między ludźmi nie mniejszej niż 2 metry gdziekolwiek się znajdują  (nie dotyczy to ludzi, którzy mieszkają pod jednym dachem)
 • zabraniają siedzenia lub stania w odległości mniejszej niż 2 metry od siebie, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz (nie dotyczy to ludzi, którzy mieszkają pod jednym dachem)
 • zabraniają ludziom korzystania z następujących obiektów miejskich:
  – placów zabaw i urządzeń w parkach,
  – parków dla psów nie prowadzonych na smyczy,
  – miejsc piknikowych,
  – obiektów sportowych na świeżym powietrzu i sprzętu do ćwiczeń na świeżym powietrzu, w tym boisk sportowych, placów do koszykówki i kortów tenisowych;
  – ośrodków wypoczynkowych i okolicznych terenów,
  – parkingów.

 

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.